Střelnice FORTUNA:LIGA, 19. kolo

0
0

MFK Karviná

Neoblíbeným bezbrankovým výsledkem skončila derniéra na jablonecké Střelnici s letošním rokem. V nepříliš pohledném zápase s Karvinou se diváci branky nedočkali.

Trenér Látal vyslal do posledního zápasu roku 2023 zahajovací jedenáctku s minimálními změnami, do sestavy se vrátil po odpykání trestu za žluté karty Polidar a na lavičce už se hlásil po rekonvalescenci Drchal.

Karvinští fotbalisté povzbuzeni bodem ze středečního dohrávaného utkání v Mladé Boleslavi neponechali nic náhodě a ušetřili síly náročným cestováním tím, že se od čtvrtka připravovali na zápas už v našem kraji.

První zahrozili domácí, ale střele Černáka z úhlu scházela větší razance. Po deseti minutách hry poslal nadýchaný centr do vápna zprava Tchanturishvili a Martinec hlavičkoval prudce, jenže bohužel jen nad branku Karviné. Ve 24. minutě nepropálil z hranice velkého vápna hradbu těl Kratochvíl a o chvíli později poslal ze stejných míst technický obstřel vedle karvinské tyče Alegue. Tlak na karvinskou branku sílil před půlhodinou hry, v dobré pozici ale přestřelil břevno útočník Krulich.

Poté poprvé zakončili i hosté, po chybě Polidara zkrotil v náruči míč Hanuš z kopačky Akinyemiho. Prakticky z protiútoku se dostával do velké šance Alegue, jenže v souboji s posledním hráčem Karviné Krčíkem rozhodčí Černý neviděl žádný faul a nechal pokračovat ve hře, což rozlítilo našeho trenéra Látala, který za protesty vyfasoval žlutou kartu!

Trenér Látal připravil o poločase hned dvojí střídání, místo Polidara a Krulicha přišli na plac Chramosta a Jovović. Domácí byli ale i poté za očekáváním, naopak Karviná měla dobrou palebnou pozici zásluhou Memiče, který naštěstí rozvlnil jen boční síť Hanušovy branky! V jablonecké obraně byly velké nedostatky a domácí měli štěstí, že jich hosté nedokázali lépe využít. Zápas nevalné úrovně tak začal být čím dál nervóznější. V 65. minutě našel hostující Akinyemi poblíž penaltového puntíku Čavoše, ten naštěstí v záklonu vysoko přestřelil naší svatyni.

Dvacet minut před koncem si Jablonec vypracoval šanci, po centru Kratochvíla ale hlavičkoval Martinec jen do prostoru, kde byl připravený gólman Holec! Jabloneckou ofenzivu měli za úkol dále rozhýbat Pleštil a Drchal. Jablonečtí diváci poté vyprovodili potleskem střídajícího útočníka Martina Doležala, který v Jablonci zažil velmi dobrá léta.

Hosté měli čtvrt hodiny před koncem další šanci, ale Budinského střelu zablokovali Jablonečtí na roh. O dvě minuty později stejný hráč pálil a tentokrát Jablonec podržel brankář Hanuš, který proti jeho zakončení vytáhl pohlednou robinzonádu!

Jablonec se přeci jen nadechl v poslední desetiminutovce k náporu, když už ale po zmatcích míč doputoval ke Štěpánkovi, ten netrefil prostor odryté branky. Střídajícímu Drchalovi neposedný míč ve vápně nafackoval, zakončoval až Kratochvíl, jeho pokus z voleje zpacifikoval Holec. V nastaveném čase mířil hlavou do náruče karvinského brankáře Drchal a tak se oba týmy musely spokojit jen s bodem po remíze 0:0.