Úspěchy klubu

2021 Základní skupina Evropská konferenční liga UEFA

Sezóna 2021/2022 byla první pro nově vzniklou soutěž na evropské klubové scéně pod hlavičkou UEFA. Do základní skupiny jsme se museli dostat před předkola. Nejprve ve 3. předkole Evropské ligy UEFA jsme nestačili na slavný Celtic FC po výsledcích 2:4 a 0:3. V play-off Evropské konferenční ligy UEFA nás čekal dosud stoprocentní slovenský klub MŠK Žilina. Doma jsme našeho soupeře přestříleli 5:1 a utkání v Žilině jsme zvládli 3:0 a zajistili poprvé v historii postup do skupiny přes předkola. V základní skupině jsme narazili na AZ Alkmaar, Randers FC a Kluž. Ze šesti zápasů jsme získali 6 bodů za jednu výhru, 3 remízy a dvě prohry, což nám stačilo na konečné třetí místo v tabulce.

2018 Základní skupina Evropská liga UEFA

Historického úspěchu se jablonecký fotbal dočkal po skončení sezony 2017-2018, v které skončil tým vedený koučem Petrem Radou na bronzové třetí příčce a poprvé ve své historii si zahrál základní skupiny Evropské ligy. Ve skupině po boku ukrajinského Dynama Kyjev, francouzských Rennes, kazašské Astany si tým na nováčka soutěže nevedl vůbec špatně. Sice obsadil až poslední čtvrtou příčku skupiny K, se všemi protivníky však hrál vyrovnané zápasy a v tabulce získal solidních pět bodů. První vítězství ve skupinové fázi Evropské ligy získal Jablonec v posledním utkání na půdě postupujícího Dynama Kyjev, jednobrankovou výhru vystřelil útočník Doležal.

2013 Vítěz Superpoháru

Po triumfu ve finále Poháru České pošty čekal na Jablonec souboj s mistrem ligy Viktorií Plzeň. Hrálo se v Plzni a zrodila se přestřelka, ze které vyšel vítězně Jablonec výsledkem 3:2. Za Jablonec se trefili Beneš, Hubník a Kopic. Sestava Jablonce: Špit - Rossi, Beneš, Eliáš, Novák - Vošahlík (45. Kopic), Piták, Loučka, Vaněk, Čížek (58. Zoubele) - Hubník (79. Třešňák). Trenér Skuhravý.

2013 Vítěz Poháru České pošty

Jablonci se v květnu roku 2013 podařilo podruhé v historii zvítězit ve finále domácí pohárové soutěže. Na stadionu v Chomutově si Jablonec vyšlápl na Mladou Boleslav, kterou udolal až na penalty. Rozhodující penaltu proměnil Jan Kopic. U zisku této trofeje stál jako trenér Roman Skuhravý. Ten již jednou s Jabloncem pohár vyhrál, ale to byl ještě v roli hráče. Sestava Jablonce: Špit - Kubista (46. Piták), Rossi, Beneš, Novák - Loučka, Eliáš - Čížek (77. Zoubele), Vaněk, Jablonský (46. Kopic) - Hubník. Trenér: Skuhravý.

2010 2. místo v první lize

Zatím nejlepšího umístění dosáhl fotbalový Jablonec v sezoně 2009/2010, kdy se umístil v konečném ligovém zúčtování na druhém místě. Jablonec měl přitom v tabulce o dvě výhry více než mistrovská Sparta, ale ta zase ani jednou neprohrála. Nakonec rozhodl jeden jediný bod a dost možná také domácí remíza se Spartou na Střelnici, kdy jsme byli velmi blízko vítězství, které by s velkou pravděpodobností přihrála titul na sever Čech.

1998 Vítěz Raab Karcher Cup

V roce 1998 vyhrál Jablonec tehdejší Raab Karcher Cup vítězstvím 2:1 v prodloužení nad Drnovicemi. Drnovice se dostaly do vedení, ale Hromádko před koncem vyrovnal. V prodloužení zařídil výhru svým gólem ve 102. minutě Kohout. Utkání sledovalo 8276 diváků. Sestava Jablonce: Jánoš - Vejprava, Sopko, Skuhravý - Pěnička, Nečas (34. Just), Barteska, Jirousek, Neumann - Hromádko, Holub (61. Kohout). Trenér: Jiří Kotrba.

1994 Návrat do první ligy

V roce 1991 byl jablonecký fotbal doslova zachráněn, když se do čela klubu postavil mladý, odvážný a dynamický funkcionářský tým v čele s prezidentem klubu Miroslavem Peltou. Cílem byl postup do I. ligy. V sezóně 1992/1993, která byla poznamenána rozdělením republiky a reorganizací I. ligy, unikl o vlásek jabloneckému týmu postup do nejvyšší soutěže v baráži s Bohemians Praha. Následující fotbalový rok, jakoby načasovaný přesně po 20 dlouhých letech, znamenal návrat do I. ligy kopané.

1974 Historicky první postup do první ligy

Úroveň jablonecké kopané měla pod hlavičkou TJ LIAZ vzestupnou tendenci, která vyvrcholila v roce 1974 postupem do I. celostátní fotbalové ligy pod vedením zasloužilého mistra sportu Ladislava Nováka.

1963 Postup do druhé ligy

Od roku 1945 se hráči fotbalového klubu SK Jablonec nad Nisou v čele s L. Čulíkem a M. Adamírou snažil dostat do ligové soutěže. Několikrát k tomu bylo blízko, ale podařilo se to až v roce 1963, kdy Jablonec postoupil do 2. ligy rovnou z krajského přeboru. Divize totiž byly zrušeny.

Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner