0

FK Mladá Boleslav

Ruslan Mingazov
54’

Od úvodního hvizdu se hrál svižný fotbal, který musel přítomné diváky bavit. První šanci si připravila Boleslav, když po kritické ztrátě uprostřed hřiště se zjevil sám zboku před Hrubým Wágner a svou střelu sice nasměroval z dosahu jabloneckého brankaře ale také těsně mimo.

Baumit odpověděl povedou akcí, když Kopic přetažený centr sklepl na penaltu, kde se akrobaticky do vzduchu zavěsil Rossi a Hruška poprvé prokázal své brankařské kvality. Po čtvrthodině si střihli Kopic s Romerou učebnicovou narážečku na pravé straně a následný centr z velmi dobré pozice poslal Doležal pohotově těsně mimo.

Nepříjemní hosté se připomenuli ve 24.minutě, kdy express Kysela několikrát postupem od poloviny hřiště povozil na kolotoči Pernicu a s jeho jedovkou z úhlu měl Hrubý plné ruce práce. O deset minut později Jablonec rozjel nadějný brejk, kde postupoval v přečíslení 5 na 3, ale na finální pobídku na penaltě Doležal těsně nedosáhl.

Doležal se mohl stát hrdinou nastavení prvního poločasu, když se ocitl sám před Hruškou, snažil se ho podstřelit, avšak boleslavský brankař se štěstím míč ukryl pod svým tělem. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas načala aktivněji Boleslav, ale vyloženou šanci si nepřipravila. Naopak na druhé straně v 50. minutě napálil míč z rohu vápna Kopic a Hruška se řádně protáhl. O čtyři minuty později však kouzlo boleslavského brankaře vzalo za své. Kopic přihrál proti noze Romerovi a jeho centr prodloužil do sítě hlavou nejmenší hráč na hřišti Mingazov – 1:0.

Hosté se pak nadechli k náporu, který byl ale velmi platonický a brankař Hrubý tak nemusel vážněji zasahovat. Naopak domácí borci mohli několikrát své vedení pojistit, když se v tomto směru činil hlavně střídající Crnkič. V 70.minutě pronikl odvážně do šestnáctky a odvrácený centr sedl na nohu přesně Romerovi, avšak Hruška vyrazil. Akce pokračovala, míč si ke střele připravil sám Crnkič a ranou z úhlu nechal opět vyniknout čaroděje Hrušku.

Boleslavský bek Kysela musel mít z Crnkiče v hlavě pořádnou motanici. V 75.minutě se ho jablonecký záložník opět brilantně zbavil, ale zamířil ranou přes celou branku těsně mimo.

V závěrečných minutách boleslavští fotbalisté marně hledali klíč k zamknuté jablonecké bráně a snad jen jeden závar uvnitř pokutového území řádně zabrnkal na nervy jabloneckých příznivců. Baumit tak své hubené vítězství s přehledem uhájil a může se radovat z dalších důležitých tří bodů!

Podívejte se také na ohlasy záložníka Daniela Rossiho.