Městský stadion Ostrava Chance Liga, 2. kolo

FC Baník Ostrava

1
0

V 2. kole Chance Ligy prohrál Jablonec na půdě ostravského Baníku. Před zraky 7912 diváků se po poločase o jediný gólová zápis postaral domácí Ewerton a rozhodl tak o naší těsné porážce.

Ostravští fotbalisté mezi zápasy Konferenční ligy s arménským Urartu hostili ve Vítkovicích Jablonec. Náš tým nastoupil k zápasu v totožné základní jedenáctce, jako v 1. kole doma proti Mladé Boleslavi. To ostravský kouč změnil sestavu oproti čtvrtečnímu poháru na sedmi místech.

Hned v úvodní minutě vyzkoušel Markoviče skákavým pokusem Beran. Ve 23. minutě vystihl Polidar rozehrávku Baníku, vyvezl míč středem hřiště a nachystal ho k zakončení pro Schánělce, tomu ale skočil do zakončení Rusnák. Ostravské publikum se snažilo rozhodit našeho obránce Martince, na kterého pískalo při každém dotyku s míčem. Oba týmy měly během prvních pětačtyřiceti minut problém se propracovat do výraznější šance. Diváky tak především zaujal svou přítomností ve VIP prostorách stadionu hokejista David Pastrňák, který přinesl ukázat příznivcům pohár pro mistry světa. Ostravští si první vážnější příležitost vypracovali až tři minuty před poločasovou pauzou. Adediran stačil přetažený centr sklepnout k nohám Tanka, ale obránci Jablonce míč stačili zablokovat a tak se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Baník o poločase sáhl ke trojímu střídání a na hřiště se dostal i obávaný Ewerton. Osm minut po změně stran Jablonec ztratil balon v útočné fázi a toho využil kapitán Baníku Šín, vyvezl míč přes půl hřiště a v přečíslení tři na dva vysunul právě střídajícího Ewertona, který tváří tvář brankáři Hanušovi míč poslal do horního růžku naší svatyně – 1:0.

Trenér Kozel reagoval dvojím střídáním, na plac vyslal Fortelného a Součka. Brzy poté zakončovali z hranice vápna Beran a po něm ještě Nebyla, jenže obě střely na branku neprošly přes dobré bloky Ostravských. Na opačné straně hřiště krásnou táhlou střelou protáhl našeho brankáře Hanuše Boule, ten ale stačil vytěsnit na roh. Z něj se vyšrouboval nejvýše Uchenna, ale Jablonečtí dokázali míč z brankové čáry odvrátit.

Čtvrt hodiny před koncem utekl Kanakimana po levé a od brankové čáry připravil zpětnou přihrávkou pro Fortelného, po jehož tečované střele se míč otřel o ostravské břevno! Jen o minutu později Kanakimana znovu utekl všem obráncům, ale tentokrát z těžkého úhlu z pravé strany rozvlnil jen boční síť! Jablonec se dostával do závěrečného tlaku, ale odražený míč nedokázal z dobré pozice znovu propálit do sítě Nebyla!

Více šanci už zápas nenabídl, z tříbodového zisku a vítězství 1:0 se tak radovali příznivci Ostravy.