Střelnice MOL CUP, ČF

0
3

FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň si z Jablonce odváží postup do semifinále poháru MOL Cup. Západočechy na Střelnici nakopl za jasnou výhrou vlastní gól stopera Tekijaškiho. Viktoria poté skórovala ještě dvakrát a vyhrála hladce 3:0.

Po šestnácti dnech se Jablonec znovu na Střelnici postavil plzeňské Viktorii, po ligové porážce 1:2 čekal oba soupeře čtvrtfinálový zápas tuzemské pohárové soutěže. V původním termínu na konci února byl totiž tento souboj odložen pro hustou mlhu, která zavalila Střelnici.

Jabloneckou kabinu tíží řada zraněných, početnou marodku nově rozšířil po Bohemians útočník Drchal s úrazem ramene. Trenér Látal tak vyslal do boje proti favoritovi všechny zdravé hráče.

Uplynuly sotva dvě minuty hry a diváci viděli hned dvě šance. Nejdříve vyzkoušel pozornost Hanuše hostující Šulc střelou do středu branky. Vzápětí zakroutil náš roh nečekaně přímo na branku Filip Souček, někteří diváci už křičeli gól, ale brankář Jedlička míč dokázal zpacifikovat přímo na brankové čáře!

Dál se hrálo nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Po deseti minutách hry přiťukl Červ do šance Šulcovi a ten trefil pravou tyč Hanušovy branky, odražený míč naštěstí z úhlu nedokázal dopravit mezi tyče Chorý. Na opačné straně hřiště diváci tleskali, když Chramosta dával míč na malé vápno a Martinec ve skluzu před brankou těsně netrefil balon. Po půlhodině hry bylo vyrovnáno i na brankové konstrukce, Tchanturishvili nabil před vápnem Kratochvílovi, jehož povedená rána se otřela o Jedličkovu tyčku!

Vyrovnaný průběh hry však zlomil nešťastný moment ve 34. minutě pro Jablonec. Viktoria táhla rychlý brejk zásluhou Kopice, ten poslal z křídla míč do našeho vápna, odkud si míč hlavou srazil do vlastní sítě nešťastný stoper Tekijaški – 0:1.

Než se Jablonec stačil oklepat, předvedli hosté o dvě minuty později ukázkovou kombinační akci, na jejíž konci Couaré skrz celé pokutové území Jablonce našel na hranici malého vápna osamoceného Kopice, který v pádu rozesmutnil domácí znovu - 0:2.

Do poločasu to v ochozech Střelnice zahučelo už jen po technickém obstřelu domácího Tchanturishviliho, který se snesl decimetry vedle plzeňské tyče.

Po pauze ubylo šancí i vzruchů před brankami. Plzeň si hlídala dvoubrankový náskok a Jablonec se nedokázal propracovat do kloudného zakončení. Domácím nepomohlo ani trojité střídání po šedesáti minutách hry a tak znovu udeřili z nenápadné akce Západočeši v 65. minutě. Červův polovysoký nákop odvrátil Tekijaški k nohám Souarého, který trefil přesně prostor u Hanušovy tyče – 0:3.

Čtvrt hodiny před koncem mohl alespoň korigovat stav Kanakimana, rychlý jablonecký výpad po levé straně zakončil křížnou střelou, ale Jedlička konečky prstů vytěsnil míč mimo své tyče!

Postup do semifinále MOL Cupu si tak po jasné výhře 3:0 odváží z jablonecké Střelnice Plzeň, která v souboji o samotné finále přivítá doma Zlín.