Fortuna Arena FORTUNA:LIGA, 20. kolo

SK Slavia Praha

4
3

Do úvodního utkání jara vyslal kouč Látal základní jedenáctku, v které si odbyl premiéru novic Nebyla. Na kraji zálohy dostali prostor Pleštil a Černák, stoperskou dvojici obstarali tentokrát Štěpánek a Tekijaški. Ze zdravotních důvodů totiž trenérům chyběli Alegue, Krulich a Daniel Souček, kvůli osmi žlutým kartám zase stoper Hurtado.

Nažhavení domácí šli do vedení hned z první vážnější akce ve 3. minutě zápasu a odstartovali tím gólovou přestřelku. Dlouhý pas za obranu od Ševčíka neodvrátil Černák a do šance se hned řítil Wallem, který z úhlu zamířil přesně k tyči jablonecké branky – 1:0!

Černák svou úvodní chybu napravil o dvě minuty později, kdy poslal z pravé strany do vápna prudký míč, který v pádu usměrnil na zadní tyči do sítě Tchanturishvili a vyrovnal na 1:1!

Jenže v 11. minutě po autovém vhazování domácích zacentroval do jabloneckého vápna Masopust a Černák znovu ve vápně neuhlídal Wallema, který prudkou hlavičkou pod břevno nedal Hanušovi šanci – 2:1.

Jablonec ale znovu odpověděl i na tento moment. Ve 14. minutě po odraženém rohu poslal do vápna Slavie dobrý centr Polidar a Chramosta pěkným volejem do protipohybu brankáře znovu vyhroval tentokrát na 2:2!

Ve 22. minutě mohl jít Jablonec v Edenu dokonce do vedení, když dobře napadal rozehrávku soupeře a donutil Mandouse k nepřesné rozehrávce, míče se zmocnil uprostřed hřiště Chamosta, ale gólman Slavie jeho střelu zdálky stačil zneškodnit. Jablonec toho brzy litoval, Chytil se totiž o chvíli později prodral do našeho vápna, tam se šikovně obtočil okolo svých strážců a míč nezištně přihrál na zcela volného Jurečku, který neměl problém míč uklidit do sítě na 3:2.

Do poločasu ještě hlavičkoval těsně vedle Chytil a Juračka se z další branky v naší síti radoval předčasně, neboť zakončoval z jasného ofsajdu.

O poločase trenér Látal vystřídal Černáka, který byl u dvou našich inkasovaných branek. Místo něj si odbyl další premiéru v jabloneckém dresu Kanakimana Bienvenue.

Gólová přestřelka ale znovu pokračovala i po přestávce. Kratochvíl vybídl gestem Pleštila k pohybu za domácí obranu, jablonecký odchovanec to pochopil, rozeběhl se a pak dobrou přihrávkou našel ve vápně nekrytého Martince, který srovnal na 3:3!

Jablonec dále dostal výhodu při rychlém brejku, když Kanakimana vysunul na půlce Chramostu, ten ale s kličkami na obránce Igoha bohužel nevyzrál. Slavia se ale tlačila dál za další vedoucí brankou, Jurečka hlavičkoval prudce o zem, ale jen mimo jablonecké tyče. Trenér Trpišovský vyslal na hřiště další trojici střídajících hráčů. Van Buren prudkou přihrávkou na malém vápně vybídl ke skorování Chytila, ale tomu byla jablonecká branka malá.

Přes sedmnáct tisíc diváků se sedm minut před koncem marně dožadovalo penalty. Jablonečtí hráči bojovali nadoraz, Martince už v závěru chytaly křeče víc a víc, až musel být ze hry stažen. Minutu před koncem měl Jablonec i štěstí, po domácím rohovém kopu hlavičkoval do tyče Tijany! Náš tým musel v Edenu přečkat i dlouhé sedmiminutové nastavení. V jeho poslední minutě ale bohužel o skvělou remízu přišel po rohovém kopu, který prodloužil Oscar na volného Jurečku, který hlavou rozhodl o naší trpké porážce 3:4.