Střelnice FORTUNA:LIGA, 10. kolo

2
0

1.FC Slovácko

Čekání na první ligovou výhru v novém ročníku FORTUNA:LIGY je konečně u konce. Jablonec v 10. kole porazil po zodpovědném výkonu Slovácko 2:0 góly útočníků Chramosty a Krulicha z první půle.

Trenéru Látalovi se příliš nesplnilo přání o uzdravení některých hráčů, proti Slovácku totiž stále chyběli v nominaci odchovanci Černák s Pleštilem, přibyl k nim navíc i Daniel Souček a kvůli karetnímu trestu nemohl nastoupit ani Filip Souček. Od úvodních minut tak dostal prostor například Martinec a Štěpánek, v útoku pak nastoupil od začátku v lize prvně útočník Krulich.

Slovácko v úvodu kopalo dvě standardní situace poblíž našeho vápna, nenaložilo s nimi ale ideálně. Po deseti minutách hry se tedy prosadil Jablonec po své pravé straně, odkud Tchanturishvili našel ve vápně útočníka Chramostu, který si zpracoval míč a pravačkou poslal Jablonec do vedení 1:0!

Hosté mohli po pěti minutách srovnat skore, Vecheta zpětnou přihrávkou našel v našem vápně Trávníka, který naštěstí minul branku zhruba o metr. Radovat se tak mohli znovu Jablonečtí, z pravé strany přihrál tentokrát Štěpánek přesně do vápna útočníkovi Krulichovi, ten si také míč zpracoval a prostřelil Heču na 2:0! Pro mladého osmnáctiletého útočníka šlo o první ligový start v dresu Jablonce, který si hned okořenil i premiérovým gólem!

Ve 33. minutě pustil chytře míč za sebe Krulich a vyslal tak do šance Chramostu, jenže ten v tutovce zklamal a zakopl. Jablonec využíval volných prostorů, předváděl zajímavé kombinace a na Střelnici bylo rázem čemu tleskat. Pět minut před poločasem mohlo být naše vedení ještě vyšší, Tchanturishvili přihrál do vápna Krulichovi, který ani nadvakrát nepřekonal brankáře Heču!

Vzápětí Tchanturishvili napřáhl před hostujícím vápnem a donutil Heču k parádnímu zákroku a tygřímu skoku k tyči a tak se do kabin odcházelo s dvoubrankovým náskokem domácích.

Trenér Svědík o poločase reagoval dvojím střídáním a na pažit vyslal Reiberka a Ciciliu. Jako první zakončoval opět jablonecký Krulich, z úhlu ale scházela větší razance. Pak pálil vysoko na jižní tribunu Chramosta. V 54. minutě Štěpánek vysunul do samostatného nájezdu Chramostu, jenže ten tváří v tvář gólmanovi nastřelil jen tvář brankáře Heči!

Jako tank si počínal mladý Krulich půl hodiny před koncem před brankou soupeře, jenže s kličkami to přehnal a nakonec pálil mimo. V 61. minutě padal k nohám Kratochvíla sražený vysoký míč v šestnáctce, jablonecký záložník pálil z voleje, ale vzdálenější tyč minul. O chvíli později vyprášil rukavice Heči ranou Krulich.

Slovácko začalo kroužit kolem jabloneckého vápna až dvacet minut před koncem, do vyložené šance se však nepropracovalo. Až deset minut před koncem Jablonečtí nepokryli rozehrávku rohového kopu, ale Vecheta hlavičkoval nad Hanušovo břevno.

Jablonec si závěr utkání pohlídal a dočkal se první ligové výhry v sezoně!