Střelnice Play-off UECL, 1. kolo

5
1

MŠK Žilina

Jablonečtí fotbalisté položili základ vysokého vítězství v prvním zápase play off Evropské konferenční lize UEFA proti Žilině už v prvním poločase. Nakonec si připisují výhru 5:1!

Do prvního československého souboje o základní skupinu Evropské konferenční UEFA nasadil domácí kouč Petr Rada totožnou základní sestavu jako před týdnem v Celtic Parku, oproti nedělnímu utkání v Teplicích tak došlo k jediné změně, pravého záložníka Malinského nahradil v základní jedenáctce odchovanec Pleštil. Žilinšký trenér Staňo postavil nachlup stejnou sestavu, která si v předchozím kole Evropské konferenční ligy jasně poradila 5:0 s kazašským Tobolem.

Play off o Konferenční ligu na Střelnici začal svižněji náš Jablonec. Houskův první pokus byl zblokován, po něm o chlup minul šibenici i Považanec, slovenskému týmu nadělal hodně problémů i centrovaný balon z kopačky Pleštila. V 10. minutě však přišel faul na Kratochvíla, následnou standardní situaci srazil Pilař směrem od branky právě k nohám Kratochvíla, který skákavou střelou o zem ke vzdálenější tyči rozjásal fanoušky – 1:0!

Po čtvrthodině hry letěl do vápna slovenského týmu centr od Kroba, Doležal ale hlavičkoval jen do středu branky. Ve 22. minutě Šošoni ztratili míč ve středu hřiště, na naší levé straně vysunul Pilař Kroba, jeho přízemní centr trknul do sítě na přední tyč číhající Kratochvíl a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 2:0!

Hosté poprvé zaměstnali našeho brankáře ve 26. minutě, se skákavým pokusem stopera Kiwiora ale neměl Hanuš sebemenší problém. Ve 33. minutě zahrál po centru jasně rukou v pokutovém území Kiwior, ale dánský sudí penaltu nenařídil.

Pilař poté zkoušel přelstít brankáře Petráše z ostrého úhlu, ale ten stačil míč vyrazit. Pět minut před poločasem hrál Jablonec bez ošetřovaného Housky, rozehrávku soupeře před vlastním vápnem však vystihl Holík, do šance přihrál Doležalovi a ten konečně protrhl střelecké trápení a se štěstím prostřelil gólmana na 3:0!

Otřesení slovenští mladíci inkasovali do poločasu ještě jednou, těsně před odchodem do kabin prostrčil míč Krob od rohového praporku do vápna na Považance a jeho dvakrát tečovaná střela skončila v síti bezmocného Peteráše – 4:0!

Po obrátce jablonečtí neubrali nohu z plynu. Pilař poslal lahůdkový centr na malé vápno, Doležal na míč hlavou těsně nedostáhl a před dalšími hráči v zelenobílém zahráli hosté raději na roh. Střelnice tleskala také pěkné ráně Kratochvíla z voleje, Petráš však stačil míč vyrazit. Žilinský gólam se předvedl také proti bombě Housky, kterou s bravurou vyboxoval!

Hosté si nebezpečnou příležitost vytvořili po šedesáti minutách hry, křížná střela Rusnáka ale minula vzdálenější tyčku jablonecké svatyně. Diváky ze sedaček zvedla i parádní jablonecká akce, Považanec vyslal na zteč kolmicí Pilaře, ten potáhl balon a pak adresoval přihrávku pod sebe na Kratochvíla, jenže ten odmítl zkompletovat hattrick a odkrytou branku minul!

Hosté začali dvacet minut před koncem kroužit kolem jabloneckého vápna a nakonec byli odměněni i brankou. Do našeho vápna se prokombinoval střídající Slebodnik, našel Jibrila, který ranou pod břevno snížil na 4:1.

Jablonci mohl vrátit čtyřbrankové vedení znovu útočník Doležal, jenže tentokrát ho ve vyložené šanci zradilo zakončení a míč skončil mimo. V 86. minutě skvěle vyvezl míč až do útoku stoper Zelený, Houska si od něj převzal míč a hosté tak tak že si míč nesrazili do vlastní sítě!

V 90. minutě naběhl na parádní rohový kop Kroba střídající Martinec a gólovou hlavičkou na 5:1 málem protrhl síť!

Jablonec si za potlesku tribun připisuje vysoké vítězství, které bude za týden v odvetě hájit na Slovensku.