Střelnice Chance Liga, 5. kolo

1
2

AC Sparta Praha

Sparta zvládla mezi kvalifikací o Ligu mistrů ligový zápas v Jablonci. Před vyprodanou Střelnicí vedla gólem Haraslína. Jablonci nebylo uznáno v druhé půli vyrovnání Puškáče, díky zásahu VAR. Sparta poté navýšila vedení gólem Tuciho a Jablonci už nepomohlo ani závěrečné snížení Martince na konečných 1:2.

V lize dosud stoprocentní Sparta nastoupila v Jablonci po a před důležitými boji o základní skupinu Ligu mistrů. Trenér Lars Friis udělal na Střelnici hned sedm změn. Jablonec zase nemohl ve vzájemném zápase využít kvůli dohodě klubů hostující duo Polidar – Schánělec.

Šlágr kola odstartovala očekávaná rozlučka pro odcházejícího kapitána Tomáše Hübschmana. Exjabloneckému kapitánovi a legendě českého fotbalu tleskal po časech opět vyprodaný jablonecký stadion!

V parádní fotbalové atmosféře se nesl i následný celý sobotní večer. Úřadující mistr začal na Střelnici aktivně. V 9. minutě namazal Martinec hostům špatnou rozehrávkou, Krasnigi mířil k tyči Hanušovy branky, kde ale stačil dobře zasáhnout brankář Hanuš! Do stejných míst pálil o chvíli později i Tuci, ale Hanuš byl znovu včas na místě. Po čtvrthodině hry Pražané zahrozili kolmicí za obranu, kterou těsně před Krasnigim stačil vyřešit ke spokojenosti domácích barev Tekijaški ve spolupráci s Hanušem.

Jablonec se začal osmělovat poprvé po dvaceti minutách hry. Nejdříve hosté zablokovali pokus Hollého. Následně Alegue dostal dobrý balon za obranu, v rohu pokutového území obešel váhajícího brankáře Vindahla, jablonecký hráč hledal ve vápně nabíhajícího útočníka Puškáče, který padl po kontaktu zezadu k zemi po souboji s Pavelkou, ale sudí nedovolený zákrok neviděli. Diváky vzápětí zvedla ze sedadel tutovka Hollého, jenže skvělý obranný blok předvedl v poslední možný moment Preciado. Jablonec byl při chuti, Beran v další akci vysunul Puškáče, ale jeho pád ve vápně posoudili rozhodčí jako simulování.

Hosté přežili jablonecké šance a pak sami v 38. minutě udeřili. Krasniqi zacentroval do jabloneckého vápna, kde Tuci sklepl Haraslínovi, ten se zasekávačkou zbavil bránících hráčů a pak prudkou střelou k tyči poslal Spartu do vedení – 0:1. Střelec úvodní branky Sparty se o čtyři minuty později postavil ke standardní situaci a parádní střelou do vzdálenější šibenice protáhl Hanuše! Jablonec mohl srovnat v nastavení první půle. Nejdříve Nebyla rozehrál standardku signálem podél zdi, ale Tekijaški napálil jen skluzujícího Solbakena. Stejný hráč Jablonce byl blízko brance po následném rohovém kopu, kdy po další sehrané situaci pálil z první, leč těsně vedle!

V první minutě druhé půle si málem vstřelil vlastní gól Preciado, míč vracel vlastnímu brankáři, který byl ale daleko a míč doputoval těsně vedle levé tyče Vindahla! Horko bylo v hostujícím vápně i po rohovém kopu, v čisté šanci netrefil míč vůbec dobře Martinec. V 59. minutě útočník Puškáč přetlačil v souboji o skákavý balon obránce Sparty, dostal se před ně a lobem přes gólmana vyrovnal, jenže do hry vstoupil VAR, který odhalil faul jabloneckého útočníka na Zeleného a branka neplatila.

Sparta reagovala v 68. minutě opět gólově. Preciado dobrým centrem na malém vápně našel Tuciho, který nastavil dobře nohu a zblízka prudce upravil na 0:2! Čtvrt hodiny před koncem sledovalo 5500 diváků tečovanou střelu střídajícího Birmančeviče, která doskákala těsně vedle jablonecké tyče. Poté si rozhodčí Machálek vymyslel těsně před naší šestnáctkou faul pro hosty, ale Birmančevič těsně minul jabloneckou tyčku!

Individuální akci se poté zviditelnil Weisner, skvělý zákrok proti jeho střele ale předvedl Hanuš!

Jablonec dokázal snížit v 88. minutě, Fortelný adresoval kolmici na Martince, který v tu dobu už operoval na hrotu a počínal si jako mazák, dobře si balon převzal a prostřelil Vindahla na 1:2! Na Střelnici se nastavovalo kvůli pyrotechnice rovných deset minut, ale zahrozila už jen Sparta z rychlého brejku odmítl gól Birmančevič.

Jablonec tak prvně doma pod trenérem Kozlem padl, naopak Sparta zůstává v lize nadále stoprocentní.