Střelecký ostrov MOL CUP, 4. kolo

SK Dynamo Č. Budějovice

1
2

Jablonec si zahraje jarní čtvrtfinále poháru MOL Cup. O našem postupu v osmifinále soutěže na trávníku Českých Budějovic o tom rozhodla výhra 2:1!

V ligové pauze se kouč Látal musel obejít bez hráčů povolaných do reprezentačních výběrů. Na Střeleckém Ostrově tudíž došlo k několika změnám v naší sestavě, ze zdravotních důvodů totiž chyběli oba Součkové, Drchal, Schön i Houska. V základní sestavě dostali prostor například brankář Fendrich či krajní záložník Pleštil.

Jablonec začal zajímavě, hned po třech minutách kopal rohový kop Alegue, stoper Hurtado ale nedokázal zblízka prorvat míč do sítě. Akce pokračovala, do vápna soupeře poslal ideální míč z lajny Štěpánek, Hurtado hlavičkoval tentokrát prudce, jenže bohužel těsně vedle pravé tyče českobudějovické branky!

Domácí odpověděli z protiútoku, jenže pozorná obrana nepustila na branku tvrdé zakončení Osmančíka. V 25. minutě vyzkoušel Fendrichovu pozornost tvrdou ranou z úhlu Adediran, jablonecký brankář ale stačil míč vyrazit na roh. Po půlhodině hry viděl za úder do obličeje Martince mimo přerušenou hru Adediran k naší nespokojenosti pouze žlutou kartu.

Ve 37. minutě prostrčil Štěpánek na zabíhajícího Tchanturishviliho, kterého při zaseknutí fauloval Králík a rozhodčí Pechanec neváhal ukázat na penaltový puntík. Z pokutového kopu poté přivedl Jablonec do vedení kapitán Kratochvíl – 0:1!

Jenže našim barvám vedení vydrželo pouhé tři minuty, do střeleckého pokusu Adedirana, který zřejmě šel vedle naší branky strčil nohu Osmančík a přesnou střelou k tyči vyrovnal na 1:1.

V závěru poločasu nejdříve pálil nepřesně a zbrkle na tribunu za brankou soupeře Pleštil. V nastavení byl mnohem přesnější ze střední vzdálenosti Polidar, jenže brankář Janáček konečky prstů míč dokázal vytěsnil na roh.

Na trávník českobudějovického stadionu se o poločase začal snášet hustý déšť a tak se dala čekal těžká bitva. Jako první ale příliš nevylekal domácího gólmana Štěpánek, který přestřelil i střechu tribunu za brankou. V 58. minutě ale podnikl Jablonec rychlý výpad, Štěpánek exklusivním balonem podél levé strany nastartoval rychlé nohy Pleštila, ten s míčem pronikl až do vápna a jeho střílenou přihrávku vyrazil domácí brankář Janáček ke smůle Dynama do hráče Nikla, který si vstřelil ukázkovou vlastní branku – 1:2!

Českobudějovičtí trenéři poslali do hry i agilního Alliho, který nám dělal velké problémy v zářijovém ligovém souboji. Jablonec vyztužil střed hřiště Hübschmanem. Deset minut před koncem mohl Jablonec definitivně rozhodnout, Martinec dostal na levé straně spoustu prostoru, ve vápně našel ve skluzu Krulicha, který v pádu trefil pravou tyč českobudějovické branky!

Více šancí už utkání na jihu Čech nenabídlo. Jablonec tak postoupil mezi nejlepších osm týmů a může se těšit na los jarního čtvrtfinále soutěže.