Kratochvíl by v dalším kole MOL Cupu rád Radovu Duklu

SK Dynamo Č. Budějovice FK Jablonec
MOL CUP, 4. kolo čt 16. 11. 2023, 17:00

Záložník Miloš Kratochvíl byl s předvedeným výkonem v Českých Budějovicích korunovaný postupem do jarní části MOL Cupu spokojen. V utkání proměnil nařízenou penaltu po faulu na Tchanturishviliho.

Povedlo se nám postoupit mezi nejlepších osm týmů soutěže. Jak zápas na jihu Čech hodnotíte?

Hodnotíme ho pozitivně, když jsme to zvládli výsledkově. Ani herně to nebylo špatné. Je to pro nás důležité, protože postup jsme měli jako cíl a to jsme splnili. Takže panuje spokojenost.

Začali jsme hodně odvážně, hned v úvodu jsme měli dvě tutovky. Byl to nějaký záměr, jak na Budějovice?

Taktiku jsme samozřejmě nějakou měli. Hraje se na góly a šli jsme si za tím. Na začátku se nám povedly dvě akce, škoda jen, že jsme to neproměnili, to by bylo pro nás velké plus. Vedli jsme, ale škoda, že jsme inkasovali a zase si to zbytečně zkomplikovali. Ten zápas jsme měli nějak připravený. Věděli jsme, že Budějovice chodí jeden na jednoho a vzadu mají díry. Hráli jsme stylem, abychom byli úspěšní.

Na exekuci penalty vás bylo určených víc?

Když to jde, tak chodím.

Věděl jsi dopředu, jak jí zahraješ?

Já to nechci moc prozrazovat, mám nějakej určitej styl. To mi vyšlo, tak jsem rád.

Oproti soupeři na vás dnes bylo dnes vidět větší sebevědomí a fotbalovost, souhlasíš?

My jsme nehráli špatné utkání už předtím, třeba doma s Bohemians nebo venku v Plzni, jenže i tam jsme odešli s porážkou. Trošku si to sedalo, snad jsme teď na dobré cestě.

Co nejpozitivnějšího si odnesete z utkání v Českých Budějovicích?

Samozřejmě postup. Ten byl pro nás důležitý a klíčový.

Koho by sis přál v jarním čtvrtfinále?

Teď se to tam už bude vyřazovat mezi sebou. Poháru dáváme sto procent, je pro nás důležitý. Jsou tam ještě nějaké druholigové týmy.

Takže by sis přál třeba trenéra Radu a jeho Duklu Praha?

(smích) Bavili jsme se o tom s klukama. Myslím, že i fanoušci by si to přáli, aby k nám na Střelnici přijel. Asi by to bylo i pro něj hezké, nějaká ta nostalgie. Lidi ho měli v Jablonci rádi, když tu byl, tak to by byl asi ideální scénář.