epet ARENA FORTUNA:LIGA, 18. kolo

AC Sparta Praha

3
0

Pětizápasová šnůra jabloneckých fotbalistů bez porážky skončila v sobotu na půdě úřadujícího mistra. Sparta rozhodla o svém vítězství třemi góly během pouhých dvanácti minut prvního poločasu.

Trenéru Látalovi chybělo na Letné z různých důvodů hned několik hráčů. Zdravotní stav nepustil do zápasu Drchala, Chramostu a Daniela Součka. Kvůli dohodě klubů o hostování nemohl nastoupit Filip Souček a pro žluté karty chyběl i Polidar.

Sparta začala aktivně, hned v úvodní minutě napálil odražený míč těsně vedle naší svatyně Birmančević! Po pěti minutách hry se na jabloneckou obranu valil nebezpečný útok po naší pravé straně, všem unikl Haraslín a ve vápně našel zcela volného Laciho, který naštěstí mířil metr vedle Hanušovy tyče. Ve 12. minutě už se ale skóre měnilo, Kairinen načasoval skvostnou průnikovou přihrávku za obranu na Kuchtu, který z úhlu prostřelil Hanuše ke vzdálenější tyči – 1:0.

O pět minut později bouřila Letná gólově znovu, jablonečtí obránci nechali neskutečně prostoru ke zpracování vysokého balonu Haraslínovi ve vápně, ten se pak elegantně zbavil obou jabloneckých stoperů a propálil Hanuše na 2:0.

Jablonecká obrana byla dál v nedbalkách, ve 24. minutě při kombinační akci domácích nedokázali naši obránci míč odkopnout do bezpečí, toho využil Kuchta, který se otočil kolem svého strážce a nastřelil hruď brankáře Hanuše, odražený míč přesto z úhlu poslat do branky na 3:0 Preciado.

Jablonec se poprvé v hlavním městě připomněl až po půlhodině hry, sprintem přes půl hřiště se do zakončení prodral Alegue, jeho úmysl zakončit k tyči, ale přečetl výborný Vindal! Do kabin tak odcházeli s tříbrankovým náskokem Letenští.

O poločase vystřídal Krulicha Jovović a právě černohorský reprezentant rozjel hned po změně stran akci a přihrál na penaltu volnému Černákovi, který ale ve skluzu na míč těsně nedosáhl! V 57. minutě Jovović skvěle vyslal do zakončení Černáka, kterého zezadu podrazil Vitík a rozhodčí nařídil penaltu pro Jablonec! Po zásahu VAR však své rozhodnutí změnil, přestupek vytáhl těsně před vápno a Vitíkovi ukázal červenou kartu a poslal ho do kabin. Trestný kop poslal následně Kratochvíl s pomocí teče těsně vedle sparťanské branky.

Jablonec se v početní výhodě přeci jen tlačil více do zakončení, zároveň si ale musel dávat pozor na rychlé brejkové situace domácích. Nepřesný v zakončení byl Martinec a po něm i Černák. Deset minut před koncem mohl navýšit vedení domácích střádající Karabec, po jeho individuálním průniku však podržel naše barvy parádním zákrokem brankář Hanuš! Jablonec mohl korigovat skore vzápětí, jenže se neujala ani hlavička Tchanturishviliho. V nastaveném čase ještě překopl domácí branku Houska.

16111 diváků nakonec na Letné přihlíželo vítězství domácích barev 3:0.