FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 3. kolo

0
1

28’
Vojtěch Kubista

Tři veledůležité body vezou jablonečtí fotbalisté z Teplic! Jablonec na Stínadlech zahodil řadu šanci. Jednu ale proměnil zásluhou Vojty Kubisty ve 28. minutě.

Pro další důležitý zápas v boji o záchranu přichytal kouč Vágner dvě změny v základní jedenáctce, zraněného Kroba nahradil na kraji obrany Surzyn a na hrotu útoku dostal tentokrát přednost Silný. Domácí opět mohli využít služeb Fortelného.

Jablonec dorazila na Stínadla podpořit početná skupina fanoušků, která byla od začátku i pořádně slyšet. A začalo se pěkně zostra. Sejk hned v úvodní minutě nepropálil vše před sebou, z dorážky pak poslal balon vedle branky Trubač. V 6. minutě se Sejk dostal do zakončení poměrně z jasného ofsajdu, brankář Hanuš jeho střelu vyrazil mimo a až poté se pomezní rozhodl zvednout praporek. Ještě v úvodní desetiminutovce napřáhl k prudké střele Černák, ale cíl netrefil zhruba o metr. Ve 12. minutě se Silný po přihrávce od Malínského zesekávačkou zbavil ve vápně Vondráška, jenže v tutovce nastřelil jen nohu brankáře Grigara! Domácí oplatili stejnou mincí ve 24. minutě, Fortelný dostal dobrou přihrávku za obranu, ale brankář Hanuš skvěle vyběhl a teplický hráč ho trefil do hlavy! Jen o tři minuty později po výkopu našeho brankáře prohrál hlavičkový souboj Silný s Tijanim, k míči se dostal z levé strany Kubista a s pomocí skluzujícího Shejbala a jeho teče dostal míč za Grygarova záda – 0:1!

Odchovanec Kubista přichystal pro Gryrgara i další práci, tentokrát lízl balon hlavou, ale teplický gólman tentokrát neměl větší problém. Pak poslal do vápna skvělý balon od autové čáry Malínský, skluzující útočník Silný na míč před brankou jen těsně nedosáhl, akce však pokračovala a další pokus Černáka z opačné strany hřiště vyrazil Grigar na roh! V závěru první půle připravil Silný dobrou šanci Černákovi, toho ale ve vápně čistě odzbrojil urostlejší obránce. V nastavení první půle domácí rychle rozehráli standardní situaci, Ledecký vrátil míč před branku, kde Sejk sám pře brankářem, trefil jen rozraženého jabloneckého gólmana Hanuše!

Hned po změně stan mohl Jablonec přidat druhou branku, Silný dostal na levé straně příliš prostoru, dal skvělou přihrávku pod sebe na nabíhajícího Černáka a jeho rána se od břevna odrazila před brankovou čáru! Další nebezpečná situace z našich kopaček na sebe nenechala dlouho čekat, po centrovaném balonu od Kratochvíla umístil balon hlavou tentokrát těsně nad útočník Silný! Po navýšení vedení volal i nebezpečný průnik do domácího vápna od Malínského, po kterém Kratochvíla vychytal Grigar! Půl hodiny před koncem prošel do teplického vápna střídající Ikaunieks, po jeho akci pálil Černák, ten překonal už i Grigara, ale na brankové čáře míč odkopl Shejbal! V 64. minutě se snažil teplického brankáře obstřelem přehodit Malínský, jenže zamířil jen vedle tyče. Ve stejných místech zhruba metr od tyče skončil i přímý kop Surzyna, který nikdo z jeho spoluhráči nestačil tečovat. Čtvrt hodiny před koncem měl další tutovku na kopačce Ikaunieks, zpracoval si balon za obranou zbavil se i Shejbala a měl dostatek času, ale nastřelil jen strážce domácí branky!

V 76. minutě z ničeho nic mohli domácí vyrovnat, Žitný v brejku procedil míč na střed vápna na Žáka, ten naštěstí uklidil míč těsně vedle naší tyčky! Naštěstí to ale byla jediná velká příležitost Teplic v druhém poločase. Jablonec si poté už těsné vítězství pohlídal i v tříminutovém nastavení.