Stadion Střelnice MOL Cup, 5. kolo

4
0

FK Mladá Boleslav

Jablonečtí fotbalisté se radují ze zaslouženého postupu do semifinále poháru MOL Cup. Na Střelnici dnes přehráli jednoznačně Mladou Boleslav čtyřmi góly a postoupili mezi nejlepší čtyři týmy soutěže!

Do čtvrtfinálového klání s Mladou Boleslaví poslal kouč Rada pozměněnou základní jedenáctku, na pravém křídle dostal od prvních minut prostor odchovanec Michal Černák.

Na Střelnici bylo hned od prvních minut živo na obou stranách. Nejdříve se do našeho pokutového území dostal lehce přes Malínského Ladra, ale Hanuš byl připraven. Na opačné straně hřiště z úhlu zakončoval Houska, ale ani on na Šedu nevyzrál. Po následném rohovém kopu zakončoval hlavou do středu branky stoper Martinec. Po čtvrthodině hry si chytře naběhl za naši obranu hostující Hlavatý, naštěstí pro domácí ale pálil nad břevno. Ve 20. minutě se však už měnilo skore po druhém rohovém kopu Radova celku, míč propadl k volnému Považancovi, který tvrdou ranou nedal Šedovi šanci – 1:0!

Do další akce se dostali Středočeši, vysunutí Hlavatého naštěstí nedotáhl Everton, a to především díky výbornému obrannému zákroku stopera Martince. Hodně vzruchu bylo v hostující šestnáctce po trestném kopu Surzyna, ale rozhodčí viděl v chumlu hráčů nakonec jen náš útočný faul. Hostující kouč Jarolím zvedl z lavičky matadora Matějovského a poslal jej už po půlhodině hry na plac.

Na těžkém terénu se hrálo důrazně, diváci častokrát ocenili fotbalisty potleskem, když příkladným presinkem dostali soupeře do nesnází. Ve 38. minutě napřáhl před naším vápnem Pech a Hanuš předvedl u tyče výborný zákrok! Mladoboleslavští v závěru první půle byli nebezpečnějším týmem, po Hlavatého přihrávce naštěstí zblízka nepřekonali Hanuše.

Druhý poločas začal hezkým uvolněním útočníka Silného do pokutového území, po jeho přihrávce ale obránce Zelený vysoko přestřelil. Pět minut po změně stran chyboval nejzkušenější z hostujících hráčů Matějovský, když zahrál na půlku nepřesnou malou domů svým stoperům, toho využil rychlonohý Malínský, který utekl všem a na konci prostřelil brankáře Šedu na 2:0!

Déšť na Střelnici v průběhu druhého poločasu houstl, ale domácím to zjevně nevadilo. Za dalších pět minut se znovu slavilo, skvěle prošel do pokutového území Boleslavi zprava mladý Černák, míč předložil jak na podnose u vzdálenější tyči Malínskému, který neměl problém přidat dvou druhou brankou v zápase gól na 3:0!

Hosté znovu střídali a zřejmě i díky vysokému manku šel ze hřiště znovu čtyřicetiletý Matějovský. V 64. minutě hosté okupovali jabloneckou branku, jejich akci zakončil Pech, jenže jeho tečovaná střela skončila těsně vedle jablonecké branky!

Gólově ale udeřilo znovu před brankou Mladé Boleslavi, běžela 68. minuta, když Kratochvíl vysunul Černáka, ten byl u míče dřív než hostující brankář, mladý jablonecký odchovanec poté našel před brankou zcela volného útočníka Silného, který svým prvním soutěžním gólem v našem dresu do prázdné branky zvýšil na 4:0!

Také náš tým prostřídal a dál si udržoval slibný náskok, hráči využívali každé další příležitosti k zaútočení. Surzyn protáhl štiplavým pokusem z místa Šedu. Kratochvílovi zkazil další gólovou radost Šeda, ale stejně by mu byl máván ofsajd.

Jablonec v lize s Boleslaví nezískal v letošním ročníku ani bod, ale v pohárové soutěži uštědřil svému soupeři čtyřbrankovou porážku. Náš tým se postupem probojoval mezi nejlepší čtyři týmy MOL Cupu a v semifinále soutěže se utká na Letné s pražskou Spartou.