Stadion Střelnice MOL Cup, 4. kolo

4
0

FK Varnsdorf

Naši fotbalisté si v reprezentační pauze zajistili výhrou 4:0 nad druholigovým Varnsdorfem postup do jarní části poháru MOL Cup. Soupeř hrál na Střelnici více než poločas bez vyloučeného Žáka.

Také v reprezentační pauze doháněl náš tým nabitý program, ve čtvrtek dohrál na Střelnici osmifinále poháru MOL Cup. Do pohárového utkání poslal kouč Rada pozměněnou sestavu, v nominaci úplně chyběl reprezentant Čvančara a dvojice Považanec s Pilařem. Na stoperu se představil vedle Kubisty Surzyn a do středu pole se vrátil po zranění Houska.

Na kloudnou akci se na zamlžené Střelnici čekalo skoro dvacet minut, to Dordič rozjel svižný hostující brejk do kraje hřiště, následný centr napálil na zadní tyči Šimon do jablonecké tyče!

Jablonec měl do té doby jen dva náznaky Kratochvílem, náš záložník bohužel vždy místo zakončení zkoušel akci ještě rozehrát do kraje, až jsme se o balon připravili. První zaměstnal brankáře Richtera hlavou Malínský. Pak nepotvrdil pověst dobrého střelce ze střední vzdálenosti rekonvalescent Houska, ač mu šel míč od Pleštila dobře proti noze, pálil z hranice vápna pánubohu do oken. Stejný hráč už byl přesnější o deset minut později, brankář Richter byl ale u tyče včas. Ve 37. minutě dal dobrý centr do vápna od rohového praporku Krob, na přední tyči míč hlavičkoval Malínský, Richter stačil balón ještě famózně vyrazit před sebe, ale na dorážku Doležala už byl i on krátký – 1:0!

Čtyři minuty před poločasem fauloval varnsdorfský Žák zakončujícího Housku ve vápně a rozhodčí Hocek neváhal nařídit pokutový kop a navíc hostujícího hráče vyloučil. S penaltou si s přehledem poradil Kratochvíl, Richtera poslal k opačné tyči a zvýšil na poločasových 2:0.

Oby týmy o poločase dvakrát vystřídaly. V 55. minutě dal skvostnou průnikovou přihrávku Krob na Malínského, který tvrdou střelou i s pomocí břevna zvýšil na 3:0! Výhoda jednoho muže v poli byla v průběhu druhé půle znát. Krob prudkou křížnou střelou na vzdálenější tyč minul. Jablonec poté nevyužil chyby Kouřila v rozehrávce, Doležal míč předložil do tutovky střídajícímu Smejkalovi, který ale neuvěřitelně odkrytou branku minul! Pak Houska z malého vápna nepropálil houštinu těl.

Po prostřídání tempo hry upadlo a spolu s tím i vytvořené šance. Jablonečtí přesto mohli navýšit skore, ale Malínský nevyřešil dobře své přečíslení. Gól přinesla až předposlední minuta zápasu, to Malínský stačil zachytit míč ve hře u brankové čáry a připravil tutovku pro Nešpora, který nezaváhal a zvýšil na 4:0.

Víc branek už utkání nepřineslo a Jablonec si díky čtyřbrankové výhře zajistil postup do jarního čtvrtfinále MOL Cupu.