Article image

Vše důležité se v poháru urodilo před poločasem

Team logo Team logo
FK Jablonec FK Varnsdorf
4:0
MOL Cup, 4. kolo čt 11. 11. 2021, 15:00
Reportáž

Pohárový duel mezi Jabloncem a druholigovým Varnsdorfem rozebrali v pozápasových rozhovorech jablonecký záložník Tomáš Malínský a exjablonecký Matěj Kubista za hostující Varnsdorf.

Jablonečtí fotbalisté se po devíti soutěžních zápasech opět radovali z vítězství. O chlup větší radost než ostatní měl náš krajní záložník Tomáš Malínský, jenž přispěl k výhře a postupu gólem a asistencí. Jenže v začátku vyrovnaného zápasu rozezvonili hosté z Varnsdorfu nečekaně tyč jablonecké branky. „Samozřejmě, že mi zatrnulo. Komplikace by to jistě byla, ale bylo to na začátku. Ještě bychom měli dost času něco s tím výsledkem udělat,“ byl i po zápase přesvědčený Malínský, podle kterého se vše podstatné událo na konci prvního poločasu. „Zápas rozhodla asi ta červená karta. Poté už jsme měli územní převahu víceméně celý zápas a vyústilo to v čtyři branky,“ soukal ze sebe jablonecký záložník.

Rozhodující situace přišla tři minuty před poločasem za jabloneckého vedení 1:0, kdy za zákrok na zakončujícího Housku byl vyloučen hostující Žák a Jablonec navíc kopal penaltu. „Za mě penalta určitě. Pak je na rozhodčím, jak to posoudí, jestli udělí žlutou nebo červenou kartu. Byla to vyložená šance, protože David Houska by uklízel balon do prázdné branky. Takže z mého pohledu si rozhodčí tu červenou obhájí,“ řekl k důležitému momentu Malínský.

Naopak nelibě nesl na opačné straně tuto situaci varnsdorfský Matěj Kubista, bratr jabloneckého Vojty Kubisty. „Celé to každopádně mrzí, ale myslím si, že do prvního gólu jsme hráli obstojně, dali jsme tyčku, měli jsme šanci. Pak jsme dostali gól, penalta, červená. V druhém poločase už to pro nás bylo jen běžecké cvičení. Cítit se po vyloučení můžeme, jak chceme, ale člověk už to nezmění, musíme jít dál,“ říká jablonecký odchovanec, který se na zpět na jabloneckou Střelnici těšil. „Je pěkné se sem vrátit. Zahrál jsem si vlastně první soutěžní zápas na hlavním stadionu, škoda že to je až nyní v dresu Varnsdorfu. Ale to je fotbal,“ zahleděl se na tribuny. Čtvrteční pohárový zápas mohl nabídnout bratrovražedný souboj dvou buldoků z jedné rodiny, ale k němu nakonec nedošlo. Vojtu jablonečtí trenéři o poločase stáhli a naopak Matěj se v dresu Varnsdorfu teprve na plac dostal jako střídající hráč po změně stran. „Oba jsme soubojoví hráči, možná by hrozilo, že bychom se střetli a to by nemuselo dopadnout dobře, protože ani jeden neuhýbáme,“ pousmál se mladší z rodu Kubistů.

Z postupu a vítězství se nakonec radovali hráči domácího Jablonce, což kvitoval autor jedné z branek Tomáš Malínský. „Sice jsme devět zápasů čekali na vítězství, ale mezi těmi byly i zápasy Konferenční ligy. To jsou strašně náročné duely a tam se nacházíme na postupovém místě. Vůbec bych ty remízy nezahazoval, jsou důležité. Všechny nás mrzí, že je ta liga tuhle sezonu takhle rozehraná. Ale nedá se nic dělat, třeba se to nakopne a nějaké body se posbírají a v tabulce stoupneme,“ věří v lepší zisk ligových bodů. „Každé vítězství teď potěší. Jen doufám, že nám to pomůže. Do Evropy je cesta přes domácí pohár, takže ten bereme taky vážně,“ řekl po postupu do jarní části MOL Cupu Malínský.


Author Jan Bendl
Sdílet článek