Lukáš Čmelík
51’
85’
Václav Pilař

V zápase na půdě poslední Karviné se body dělily po remíze 1:1. Všechny branky padly až v průběhu druhého poločasu. Domácí šli do vedení z penalty, za Jablonec srovnával pět minut před koncem Pilař.

Jablonci scházel při zápase na hřišti poslední Karviné vykartovaný kouč Rada, který ale bedlivě sledoval počínání svých svěřenců z hlavní tribuny karvinského stadionu. Do zápasu vyběhla na vlast stejná zahajovací jedenáctka, která před týdnem zvládla vítězně vstup do jarní části proti Olomouci.

Karvinští šli do zápasu povzbuzeni nečekanou výhrou na půdě mistrovské Slavie. Ale první se k zakončení odhodlali Jablonečtí, jenže Pilařův pokus se mezi tyče nevešel. V 9. minutě Pilař našel přihrávkou středem hřiště Silného, ten ale tváří tvář gólmanovi Bajzovi neuspěl a dobíhající Kratochvíl pak už byl mimo ideální střelecký úhel. Karviná poprvé zahrozila po brejkové situaci po čtvrthodině hry, kapitán Bartošák ale tvrdou ranou z hranice vápna minul. O chvíli později to zkoušel šikovně na vzdálenější tyč Zorvan, jenže i brankář Hanuš byl pozorný. Jablonečtí nechali až příliš prostoru po standardní situaci neobsazenému Šehićovi, jehož ránu stačil zblokovat na roh Zelený. V 25. minutě po naší akci na pravé straně prošel míč před brankou až k Pilařovi, jeho zakončení bohužel góman Bajza nohou vykopl! Ze střední vzdálenosti neuspěl se svým zakončením ani Malínský. Tečku za první půlí udělal Zelený, ten dal míči opačnou faleš, než bylo třeba.

Tři minuty po změně stran se domácím povedla pěkná akce, Šehić odcentroval z lajny a hlavičku Durosinmiho lapil na brankové čáře Hanuš! V 50. minutě se domácí Bartošák před vápnem uvolnil přes obránce Zeleného, ten jen uvnitř šestnáctky fauloval a rozhodčí Klíma nařídil penaltu pro Karvinou! Čmelík utaženou střelou z penalty poslal domácí do vedení 1:0.

Vyrovnání mohlo přijít po dvou minutách, Malínský uvolnil ve vápně Kratochvíla, jenže ten než si stačil srovnat mířidla stačil míč jeden z beků odkopnout do zámezí. Pak rozhodčí přehlédli ofsajdové postavení domácího Durosinmiho, jeho křížná střela skončila jen decimetry vedle jablonecké svatyně. Jablonec ve snaze udělat něco s nepříznivým vývojem zápasu přeskupil rozestavení a poslal na hřiště Kadlece a Černáka. Náš tým se snažil usadit na soupeřově polovině a prokombinovat se do zakončení. Střídající Kadlec ale hradbu těl neprostřelil. Zadařilo se až pět minut před koncem, Kadlec poslal do vápna centr, ten přeskočil Kratochvíla, ale za ním číhal Pilař a ten pohotovou střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1!

Pilař byl při chuti a byl blízko i obratu! V 87. minutě se šikovně vyhnul bránícímu hráči, jeho střelu na bližší tyč ale stačil Bajza vytěsnit na roh! Emoce zápasu nechyběly ani v samém závěru, domácí se radovali z branky Durosinmiho, při které ale byl máván ofsajd! Ani ve tříminutovém nastavení si už žádný z týmů šanci nevypracoval a tak se body dělily po remíze 1:1.