Martin Hála
73’
Martin Hála
79’

Sigma Olomouc potvrdila v novém ročníku své ofenzivní choutky. Naopak Jablonec zůstává v ligové soutěži dál za očekáváním. Na Andrově stadionu vyfasoval po kolapsu v druhé půli čtyři branky, aniž by sám skoroval.

Náročný srpnový cyklus čtyř anglických týdnů zakončil náš Jablonec na půdě Olomouce. Trenér Rada poslal do posledního souboje před reprezentační přestávkou totožnou základní jedenáctku, která ve čtvrtek vybojovala postup do základní skupiny Evropské konferenční ligy v Žilině.

Domácí zahrozili hned v úvodu po rohových kopech Zmrzlého a hned druhý z nich i proměnili ve své vedení. Po zmatcích v obraně zakončovali postupně Zifčák, po něm Růsek a až nekrytý González z blízka prostřelil vše co mu stálo v cestě – 1:0. Jablonec mohl odpovědět trestným kopem poblíž domácí šestnáctky, ale záložník Houska trefil jen zeď. Z ostřejšího úhlu a otočky pálil Doležal, ale trefil jen bránícího Paulola. Po čtvrthodině hry poslal Zmrzlý do našeho vápna dobrý centrovaný míč, jenže Jemelka nebyl hlavou v zakončení přesný. Náš tým měl zatím jen náznaky Kratochvílem a Pilařem. To Sigma byla nebezpečnější, Daněk prostrčil na Gonzaleze, ten ale naštěstí pálil prudce a jen nad Hanušovo břevno. Až po půlhodině hry nabil Doležal zády brance Kratochvílovi, který poprvé vážněji zaměstnal brankáře Macíka. Rozhodčí poté pustil rychlý brejk domácích, ač u něj zřejmě zahráli rukou, Růsek si balon navedl až před Hanuše, ale ten dobře zasáhl a vyrazil na roh!

Závěr poločasu patři našim barvám. Nejdříve dostal na levé straně dost prostoru Kratochvíl, po jeho přihrávce ale na penaltě zasáhla před zakončujícím Považancem hned dvojice bránících Hanáků. Domácího brankáře vyděsil nepřesnou střelou Kratochvíl a po něm znovu ještě Pilař s Doležalem. Srovnat mohl před odchodem do kabin Doležal, kterému připravil velkou šanci Kratochvíl, jenže jablonecký útočník zblízka svou šanci na srovnání neproměnil a nechal vyniknout brankáře Macíka!

Velkou šanci měli po obrátce i domácí, prostor se otevřel před Daňkem, ale toho skvěle vychytal Hanuš! V 53. minutě olomoucký kapitán Breite vyslal obloučkem za obranu gólového Žifčáka, jeho ránu zastavila spojnice břevna a tyče! V 58. minutě vypálil před vápnem Hála, míč proletěl skrz nohy Zeleného, brankář Hanuš stačil balon vyrazit jen do strany, odkud míč pohotově poslal do sítě na 2:0 Zmrzlý.

Jen o dvě minuty později mohl Jablonec inkasovat potřetí, Hála naštěstí ale zamířil těsně vedle! Jablonec se po delší dobře připomněl až po centru Housky a hlavičce Doležala, která skončila těsně mimo! Domácí byli evidentně při chuťi, velmi dobře hrající Daněk si nevedl míč k našemu vápnu a střelou ke vzdálenější tyči řádně protáhl Hanuše. Na opačné straně hřiště vyslal na domácí svatyně táhlou ale nepřesnou střelu Kubista. Domácí ale dokázali využít dalších oken v naší obraně, míč se v 73. minutě odrazil k Hálovi, který osamocený na šestnáctce měl jednoduchou úlohu a pod tělem brankáře Hanuše dal na 3:0.

Jablonecká obrana v této fázi zápasu působila naprosto chaoticky. Byly tu další šance. Hlavičku Vaněčka vytěsnil Hanuš, vzápětí prosvištěl kolem tyče projektil Daňka! Čtvrtou branku domácích obstaral střídající Hála, který se zbavil ve vápně Holíka a prudkou střelou přidal branku Olomouce na 4:0.

Sigma Olomouc se po dlouhé době raduje z vítězství nad Severočechy. Naopak Jablonec v nové sezoně marně čeká na góly a body z venkovních hřišť. Z Hané musí zkousnout vysokou porážku 0:4.