Lukáš Hejda
57’
67’
Martin Doležal

V dohrávce 13. kola ePojisteni.cz ligy jablonečtí fotbalisté prohráli na hřišti vedoucího týmu ligové soutěže v Plzni 1:3. Jedinou branku zelenobílých vsítil Doležal, další naše šance jsme v kontaktní gól nepřetavili.

Trenér Klucký vyslal na pažit úřadujícího mistra prakticky totožnou sestavu jako z posledního utkání, jen vykartovaného Mihálika nahradil v záloze Pospíšil.

Už v 7. minutě prudce odcentroval z levé strany Hybš, Tecl ale v náběhu a záklonu nestačil míč hlavou usměrnit mezi tyče. Na druhé straně hlavičku Zemana v pohodě lapil pozorný Hrubý. Po přímém kopu domácích a odraženém balonu se pokusil Limberský vrátit balon před branku, zde míč šikovně prodloužil na branku Hubník a ten se od naší tyče odrazil naštěstí zpět do náruče brankáře Hrubého.

V 16. minutě už šel favorit utkání do vedení, z levé strany odcentroval do vápna Zeman, míč našel za malým vápnem Hořavu a Viktorie po jeho přesné hlavičce k tyči vedla. Další nebezpečí pro jabloneckou branku se zrodilo opět na levé straně, Kopicův centr usměrnil v pádu Krmenčík nad břevno Hrubého. Jablonec kontroval brejkem Hybše a zakončením Masopusta. Viktoriáni byli ale nadále při chuti, při jejich brejku se kolem Hübschmana protáhl Krmenčík, v rychlosti naštěstí nestihl míč usměrnit podél padajícího brankáře Jablonce do sítě. Strážce naší branky byl v permanenci také po půlhodině hry, po rohovém kopu stačil vyrazit hlavičku Hejdy. V poslední čtvrthodině první půle šancí ubylo, Jablonec se dostal k několika rohovým kopům. Až těsně před poločasovým hvizdem napřáhl na druhé straně za vápnem Hrošovský k prudké střele, ale cíl těsně minul.

Po změně stran se nepovedlo jablonecké obraně vystavit do ofsajdu Hromadu, po jeho akci zakončoval Krmenčík, Hrubý ale opět předvedl famózní zákrok! V 52. minutě převedl úřadující mistr rychlou akci, Zeman vyslal po lajně Krmenčíka, od něj míč prošel celým pokutovým územím k Hrošovskému, který už měl jednoduchou pozici. O pět minut později zahrával Zeman přímý volný kop, přetažený centr vrátil zpět před branku Krmenčík a Hejda uklidil míč do odkryté branky bohužel potřetí. V 66. minutě Tecl na pravé straně našel prudkým centrem útočníka Doležala, který dokázal mezi dvojicí obránců snížit k tyči na 1:3. Brzy poté Pospíšil pěknou přihrávkou středem hřiště vyslal do úniku Tecla, ten před brankářem zasekl ale míč už nestačil procedit pod tělem brankáře Kozáčika, dobíhající Masopust se k míči dostal už z velkého úhlu. Jablonec po snížení shodil ostych a přišly i šance. Čtvrt hodiny před koncem Hübschman vyvezl balon, přihrál ideálně Doležalovi, ten se kličkou zbavil i brankáře, z úhlu ale přihrával pod sebe volnému Trávníkovi, který ve vyložené šanci nastřelil jen Řezníka. I poté lítaly do vápna Západočechů zajímavé centry, ale i s nimi si domácí obrana dokázala poradit. Tři minuty před koncem po pěkné akci centroval do vápna Hanousek, Trávník ale hlavou zamířil vedle tyče.