Střelnice Synot liga, 8. kolo

FK Jablonec

SK Dynamo Č. Budějovice

Ještě před samotným zahájením utkání dostal mladý útočník Ondřej Mihálik, kapitán reprezentační osmnáctky, cenu pro nejlepšího střelce Memoriálu Václava Ježka. Tu mu předal generální ředitel klubu Petr Doležal, primátor Jablonce Petr Beitl a obchodní zástupkyně společnosti Footballmania Regina Zlámalová, která předala Ondrovi personifikované kopačky s vyšitým jménem od společnosti Nike.

Hned na začátku samotného zápasu se do dobré střelecké pozice dostal Tomáš Jun, ale nadvakrát hostujícího brankáře Křížka nepřekonal. Neujala se ani střela Tomáše Hübschmana z dálky a snažení Jana Kopice. Zásadní moment pro další vývoj zápasu přišel v 15. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Jan Vošahlík. Tímto vyloučením ale utrpěl celý zápas, protože se hosté absolutně zatáhli do defenzivy a Jablonec se musel probíjet přes mohutný obranný val.

Šanci prolomit defenzivu měl Rossi ve 21. minutě, přihrávku od Romery nadvakrát přes brankáře Křížka nedostal. Do slibné šance se řítil také Tomáš Jun po přihrávce Rossiho, ale míč mu v rozhodující fázi utekl. Zahrozili ovšem také hosté, individuální akce Linharta byla neúspěšná. Velkou šanci měl Jablonec deset minut před koncem prvního poločasu, kdy to Pospíšil zkusil šajtlí na zadní tyč, ale těsně minul zařízení. Lehce mimo mířil také o pět minut později Rossi hlavou po centru Kopice. První dějství tak skončilo bez branek.

Dobývání obrany Českých Budějovic pokračovalo také po změně stran, kdy se Jablonec několikrát dostal až do pokutového území. Vážnější ohrožení branky z toho ale nebylo. Ke střele z dálky se odhodlal v 53. minutě Rossi, kterému to v poslední době střílí, ale gólman Křížek byl na místě. Hezkou kombinaci ukázali domácí o chvíli později, ale Novákova střela po přiťuknutí patou Hübschmanem vedoucí branku nepřinesla.

Do vedení mohl jít Jablonec v 63. minutě. Centr na zadní tyč vracel před branku Novák, kde našel osamoceného Doležala, který však hlavou jen lehce líznul břevno. Jablonecké čekání na gól bylo nekonečné, v 71. minutě se dostal uvnitř vápna ke střele Pospíšil, ale hradbu těl před sebou bohužel neprostřelil. Z dálky napřáhl také Jan Kopic, ale jeho pokus z pětadvaceti metrů si cestu do branky nenašel. Hosté během druhého poločasu dostali jen do jednoho brejku, který byl ale hodně nebezpečný, Petr Benát se naštěstí neprosadil.

V závěru už byl na hřišti také Tomáš Čížek, který spolu s Crnkićem hru oživili. Domácí fotbalisté ale stále nemohli najít účinný recept na překonání obrany soupeře. Dobrá příležitost se Jablonci naskytla v 84. minutě po faulu na Tomáše Hübschmana před vápnem. Tomáš Čížek následný trestný kop kroutil na levou tyč, ale jen těsně minul šibenici! To už se část osazenstva tribun radovala… O chvíli později centroval do vápna Filip Novák a obrana míč posunula jen za vápno, kde číhal Tomáš Hübschman, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. V nastaveném čase přišla poslední velká šance Jablonce, kdy se po rohovém kopu ocitl míč v blízkosti branky Českých Budějovic, ale Martin Doležal jej nedokázal protlačit do branky. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou, což je pro náš tým ztráta.

8. kolo SYNOT ligy

FK BAUMIT Jablonec – SK Dynamo České Budějovice 0:0

Rozhodčí: Ardeleánu – Mencl, Kubr. ŽK: Čížek – Novák P., Vošahlík, Klesa. ČK: Vošahlík (ČB). Diváků: 3785.

Jablonec: Hrubý – Romera, Pernica, Kysela, Novák – Hübschman, Rossi – Kopic, Pospíšil (77. Čížek), Mingazov (64. Crnkić) – Jun (58. Doležal).

České Budějovice: Křížek – Klesa, Novák, Lengyel, Machovec – Vošahlík, Benát (85. Hanzlík), Volešák (79. Brunclík), Herzán, Hora – Linhart (65. Kalod).

FK Jablonec

B 30 Hrubý