Filip Novák věří, že tým proti Českým Budějovicím uspěje

FK Jablonec SK Dynamo Č. Budějovice
Synot liga, 8. kolo so 20. 9. 2014, 17:00

Obránce Filip Novák je zatím nejlepším podzimním střelcem Jablonce v této sezoně se třemi přesnými zásahy. Také on věří, že sobotní duel na Střelnici skončí vítězstvím pro FK BAUMIT Jablonec.

Po delší pauze se opět představíte na Střelnici, kdy hrajete s Českými Budějovicemi. Co do zápasu čekat?

Chceme hrát s maximálním nasazením jako každý zápas. Budeme se snažit potěšit naše fanoušky vítězstvím.

V Příbrami jste vyhráli 4:1, ale nebyl to jednoznačný zápas, že?

Nebyl. My jsme si to udělali těžké, že jsme prohrávali 1:0. Pořád jsme hráli stejný fotbal, a pak se to taky vyplatilo. Přidali jsme góly a pohlídali jsme si to. Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství po celém průběhu zápasu. Měli jsme střeleckou převahu i držení míče bylo v náš prospěch.

České Budějovice jsou v tabulce na 13. místě. Poslední zápas proti Slovácku nehrály vůbec špatně, když vedly 2:0. Nakonec jen remizovaly 2:2.

Bude to nepříjemný soupeř. Mají tam určitě dobré hráče a budou se tu chtít ukázat. Taky Honza Vošahlík, který tady byl nějakou dobu. Musíme si na to dát pozor a dobře se na to připravit. Když budeme připraveni a hrát to, co chceme, tak věřím, že uspějeme.

V každém zápase je vidět, že naše hra jde nahoru. Snažíte se více kombinovat než nakopávat balony.

To už se prokázalo i teď v Příbrami. Hrajeme pořád to stejné, snažíme se hrát dobrý fotbal. Pořád tam jsou ale okénka, na kterých chceme pracovat a zlepšit to. Určitě nesmíme propadat tomu, že hrajeme super, ale zůstat nohama na zemi.

ČTĚTE TAKÉ:
Střelnice vs. Střelecký ostrov! Do Jablonce přijíždí České Budějovice

Co by podle toho mohlo platit na tým Českých Budějovic?

My budeme hrát to, co hrajeme pořád. Kombinačně bez nakopávaných balonů. Myslím si, že si můžeme i víc dovolit před šestnáctkou. Tam můžeme více zariskovat, to nám ještě trochu chybí. Věřím tomu, že to ještě odbouráme a uspějeme.

Po sobotě vás brzy čeká v úterý první zápas osmifinále Poháru FAČR, takže takový anglický týden.

To jo, ale určitě se na to připravíme a budeme to chtít zvládnout vítězně.

Diváci vás teď dlouho doma neviděli i díky dvěma zápasům venku a reprezentační přestávce. Co bys fanouškům vzkázal?

Ať nás celý zápas podporují, přijde jich co nejvíc a drží nám palce!

Author Martin Bergman