út | 8.12.2020 | 17:00 hod.
FORTUNA:LIGA
FK Jablonec
Bohemians 1905

Vojtěch Novák (86)

Statistiky zápasu

Držení míče

Útoky

Střely / Na branku

414/81%

Přihrávky / Úspěšnost

523/83%

Vyhrané souboje

Fauly

JAB Soupiska

Krob

Náhradníci
Vajner

U

Třetího vítězství v řadě dosáhli naši fotbalisté v rámci úterní domácí dohrávky s pražskými Bohemians 1905. Naše góly vstřelili Hrubý a Kubista, za hosty snižoval v závěru střídající Novák.

Do úterní dohrávky 9. FORTUNA:LIGY proti Bohemians vyslal kouč Rada totožnou základní jedenáctku jako při venkovních výhrách, až na jednu vynucenou změnu, vykartovaného pravého obránce Holíka nahradil na stejné pozici Haitl.

V úvodu zápasu se oba týmy spíše oťukávaly, střelu hostujícího Květa zablokoval stoper Zelený, Jablonec si v první čtvrthodině vyprodukoval jen slabou střelu Pleštila. Náš tým se snažil do soupeřovy obrany dostat především průniky z pravé strany hřiště, kde kombinovali mladíci Haitl s Pleštilem. Ve 20. minutě napřáhl k ráně před soupeřovým vápnem Pilař, míč zasáhl rukou před šestnáctkou hostující Köstek a Jablonec měl výhodu standardní situace z dobré vzdálenosti. Trestný kop kopl nádherně mezi zdí Robert Hrubý a přesnou stelou k tyči nedal brankáři Koubovi šanci - 1:0!

Klokani ale neskládali zbraně, Vaníček se pěkně obtočil kolem Haitla, ale technickým obstřelem zamířil vedle Hanušovy svatyně. Náš tým musel před půlhodinou hry bohužel nuceně střídat, pro zdravotní komplikace musel odstoupit autor vedoucí branky Robert Hrubý, kterého na place nahradil útočník Doležal, do záložní formace se stáhl Schranz. Hosté z Ďolíčku si před koncem poločasu vypracovali další solidní šanci po tvrdém zakončení Vaníčka, míč se v tomto případě otřel o boční síť jablonecké branky. Poslední rychlý brejk domácích barev před odchodem do kabin táhl rychlý Pleštil, ale jeho zakončení skončilo jen rohovým kopem, z kterého se nic neurodilo.

V začátku druhé půle měli míč v držení více Pražané. V 55. minutě se k odraženému míči v našem vápně dostal Hašek, ale v rozhodující moment si míč až příliš předkopl a toho se stačil zmocnit náš brankář Hanuš. Jablonci se nedařilo déle držet míč na vlastních kopačkách, a tak trenér Rada připravil hned dvojí střídání, na hřiště poslal ofenzivně laděného Jovoviće a Ladru. Po pár minutách na hřišti měl na noze dobrou brejkovou situaci černohorský reprezentant Jovović, měl před sebou dost prostoru, jenže se ukvapil a ze střední vzdálenosti moc Koubu v hostující brance nevylekal. V 68. minutě přišel parádní fotbalový moment, Doležal sklepl před hostující šestnáctkou skákavý balon k nohám Kubisty, který se s ničím nepáral a balon výstavní ranou poslal do hostující šibenice na 2:0!

Jablonci se rázem více dařilo v kombinaci, Jovovićova střela skončila u Doležala, ten ještě v tísni stihl připravit míč do zakončení kapitánovi Považancovi, jenže ten zamířil vysoko na jižní tribunu. Hosté v závěru vrhli všechny síly do útoku a povedlo se jim pět minut před koncem snížit, Necid skvěle viděl volného Nováka, který propálil Hanuše na 2:1. Dramatické utkání až do závěrečného hvizdu však skončilo těsnou výhrou našich barev, Radova družina se tak raduje z třetího vítězství v řadě!

BOH Soupiska

Nečas

Osmančík

Fotografie ze zápasu

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.