Ďolíček Chance Liga, 6. kolo

Bohemians Praha 1905

1
2

Souboj dvou týmů vyznávající zelenobílé barvy vyzněl lépe pro Jablonec. Náš tým sice prohrával v Ďolíčku brzkým gólem z penalty, ale brankami Nebyly a Kanakimany dokázal otočit vývoj na svou stranu a z Prahy veze po Dukle znovu plný tříbodový zisk, tentokrát ze hřiště Bohemians 1905.

Trenér Kozel udělal v základní sestavě v Ďolíčku dvě změny, do sestavy se vrátil Polidar a k němu Kanakimana na úkor Součka a Alegueho.

V parném odpoledni hráli pikantní zápas Puškáč, Beran či Drchral, tedy hráči, kteří ještě před nedávnem oblékali dres soupeře. V úvodu duelu pálil vysoko nad naši branku Matoušek. Domácí lavička musela řešit rychlé střádání, když zraněného Dostála nahradil už v 6. minutě Kadlec.

Po deseti minutách hry se řešily dva momenty v pokutovém území. Nejdříve Nebylův pád v šestnáctce Pražanů zůstal bez reakce rozhodčích, na druhé straně pád Drchala po kontaktu s Cedidlou řešil VAR a vyhodnotil ho nakonec jako penaltový. S pokutovým kopem si poté poradil bez větších problémů domácí Yusuf – 1:0.

Další střely na obou stranách Yusufa a Berana nedoputovaly na chtěný cíl, kvůli dobrým obranným zákrokům. Ve 35. minutě však Ďolíček utichl, Jablonec totiž vyrovnal zásluhou slovenských hráčů. Nebyla výborně rozehrál standardní situaci na hlavu Hollého, který v krkolomné pozici hlavou trefil míč, jenž zapadl k zadní tyči Soukupovy branky – 1:1!

O pět minut později mohl Jablonec dokonat rychlý obrat v zápase. Kanakimana obral na půlce dvojici hráčů a mířil sám na brankáře, jenže při pokusu o kličku gólmanovi se dostal z dobré střelecké pozice a z úhlu už mu zakončení stačili Hybš s brankářem Soukupem srazit na roh. Po něm vyplaval na zadní tyči zcela nekrytý Puškáč, jenže placírkou netrefil míč čistě a v tutovce zamířil těsně vedle!

Jablonec gól postavil na nohy a do přestávky soupeři zatápěl až se snášel na hru domácích z tribun pískot. Poslední slovo první půle ale měli domácí, když Matoušek zasekl před naším vápnem a jeho tečovaná střela Cedidlou skončila těsně vedle jablonecké tyčky!

Pět minut po změně stran předvedl chybu v rozehrávce Tchanturishvili, míče se zmocnil Yusuf, mířil sám na Hanuše, ale jablonecký gólman skvěle vyběhl a střelu mu vyrazil! Prakticky z další akce mohl skórovat Jablonec, Tchanturishvili pronikl do šestnáctky a naservíroval míč do zakončení pro spoluhráče, pálil až Nebyla, jenže do střely mířící na branku mu nepochopitelně skočil Kanakimana! Šance střídala šanci, v další si to na opačné straně mířil sám na Hanuše Matoušek, ale naštěstí v zakončení byl nepřesný. Po centru střídajícího Součka přehlavičkoval obránce Puškáč, jenže branku hlavou netrefil.

Branky se Jablonec dočkal až v 58. minutě, Kanakimana si ukázkově narazil s Puškáčem, ten mu vrátil dobrý balon do vápna, kde Kanakimana z úhlu umístil míč přesně ke vzdálenější tyči na 1:2!

Pražané mohli srovnat Kadlecem, který si zasekl míč ve vápně, ale z úhlu se Hanuš pokořit nenechal. Jablonecký brankář si v klidu pohlídal i další střely ze střední vzdálenosti. Osm minut před koncem Hanuš skvěle vyřešil i dalekonosný lob Nováka, který vytěsnil konečky prstů nad břevno. Po následném rohovém kopu se snesla těsně vedle naší šibenice parádní rána zemana! Bohemka byla v závěrečném tlaku více na míči, ale Jablonec bránil těsný náskok.

V 90. minutě mohl Jablonec pojistit své vedení, tři hráči postupovali sami na brankáře od půlky, Krulich si navedl míč až před brankáře a vybídl k zakončení do prázdné branky Štěpánka, jenže ten netrefil k údivu všech netrefil odkrytou branku! Jablonec to ale mrzet nakonec nemuselo.

Většina z 4228 diváků odcházela z Ďolíčku nespokojena, Jablonec ale mohly těšit další tři body ze hřiště soupeře, tentokrát z klokaní kapsy.