Břízky Přípravná utkání, přát.

1
1

FK Viktoria Žižkov

V domácím prostředí v Břízkách remizoval Jablonec s druholigovou Viktorií Žižkov. Jablonec vedl gólem nováčka Cedidly, hosté ale nejdříve své šance nasměrovaly do brankových konstrukcí, čtvrt hodiny před koncem přesto zaslouženě srovnali na konečných 1:1.

V jabloneckých Břízkách dal trenér Luboš Kozel znovu příležitost všem připraveným hráčům, chyběli zdravotně indisponovaní Krulich, Fortelný, Kratochvíl, Slávik a Černák.

V 5. minutě náš soupeř nevyužil špatné rozehrávky obránce Hurtada, Batioja naštěstí ale v dobré pozici vůbec netrefil jabloneckou branku. Jablonec zahrozil kolmicí Tchanturishviliho, ale Puškáč tváří v tvář brankáři Melicharovi neuspěl. Gólově se Jablonec prosadil až ve 13. minutě, Martinec skvělým balonem našel na pravé straně Cedidlu, který křížnou střelou k tyči poslal domácí do vedení 1:0!

Viktoria ale mohla po dvaceti minutách hry srovnat, dlouhý nákop nedokázali Jablonečtí odvrátit, míč se dostal až k osamocenému Necidovi, který sám před brankářem hlavičkoval do břevna! Branková konstrukce pomohla našeho gólmanovi znovu vzápětí po střele Sodomy!

Poté zatáhl míč k brankové čáře soupeře Tchanturishvili a zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Polidara, jenže ten pálil nad břevno. Pražané ale byli dál nebezpečnější, po Necidově prudkém míči nastřelil Sodoma zblízka jen Hanuše. V závěru prvního dějství vydláždil průnikovou přihrávku Hurtado pro Berana, tomu ale zmařil gólovou radost skvělým zákrokem brankář Melichar.

O poločase trenér Jablonce prostřídal jedenáctky. Druhou branku Jablonce mohl přidat v 54. minutě útočník Velich, zakončoval poblíž penaltového puntíku, jenže i další žižkovský brankář Slanina ukázal svůj um. Druholigový soupeř dál dělal Jablonci problémy a zaslouženého vyrovnání se dočkal čtvrt hodiny před konce. Pražané v tu dobu podnikli výpad na naší pravé straně, který ve vyrovnání zužitkoval ve vápně střídající Weselowský na konečných 1:1.

Trenér Jablonce Luboš Kozel k přípravnému zápasu dodal. „Bylo to pro nás velmi prospěšné utkání. Soupeř nás hodně prověřil i směrem dozadu. V první půli jsme dělali hrozné chyby v rozehrávce. Velké problémy nám dále dělaly i míče za obranu. Dlouhé nákopy od gólmana Žižkova přinesly dvě velké šance soupeře. Z hlediska defenzívy to dobré nebylo. Směrem dopředu jsme si čtyři šance vypracovali, ale dali z toho jen jednu branku. Druhý poločas už takovou kvalitu neměl, po prostřídání se to rozbilo. Ještě jsme měli šanci dát na 2:0, ale Velich to neproměnil. Remíza je to asi zasloužená. Jsme rádi, že jsme to utkání odehráli, ale bylo tam plno věcí, s kterými spokojeni být nemůžeme. V tomhle směru nás čeká hodně práce,“ byl si vědom nový kouč Jablonce.

V jaké fázi přípravy se jeho tým nachází před čtvrtečním odjezdem na herní soustředění? „Jsme ve fázi únavy. V tom počasí to dnes bylo vidět. Soupeř měl trochu lehčí nohy,“ všiml si Kozel.

První liga odstartuje už za necelý měsíc. Harmonogram nového ročníku už je znám, ale ani tentokrát nebyl Jablonci úplně nakloněný. V prvních pěti kolech změříme síly se čtyřmi pohárovými zástupci. „Los to lehký není. Ale hrát musíte doma i venku s každým za ten rok. Když se ten start povede, tak je to vždycky lehčí. Když se nepovede, tak je to těžší. Ať už to bude tak nebo tak, musíme si s tím umět poradit,“ dodal jablonecký trenér.