Domažlice MOL CUP, 3. kolo

TJ Jiskra Domažlice

1
2

Jablonec postupuje v poháru MOL Cup dál přes třetiligovou Jiskru Domažlice. K postupu se ale tuze protrápil. V normální hrací době i prodloužení skončil zápas remízou 1:1, o našem postupu rozhodly až stoprocentně zahrané pokutové kopy.

Sestava trenéra Látala doznala v pohárovém klání několika změn, od úvodu dal kouč příležitost například Schönovi, Krulichovi či Štěpánkovi. Volno dostali Kratochvíl či Polidar. Soupeř šel do zápasu se zkušeným exligistou Procházkou, na lavičce Horváthova výběru byl připraven i Fillo, na soupisce chyběl zraněný Limberský.

V centru Chodska začal Jablonec tradičně neproměněnými šancemi. Už v 2. minutě po přízemním centru Součka skončil střelecký pokus Schöna na tyčce domažlické branky! Po čtvrthodině hry letěl na domácí svatyni nepříjemný střílený centr, který vykopl brankář Cherepko nohou před sebe, jenže číhající Drchal nedokázal zblízka dostat míč do sítě. Další střelecké pokusy Hübschmana a Drchala nebezpečné nebyly. Po půlhodině hry musel zraněného Daniela Součka střídat Nykrín. Ve 34. minutě však zničehonic udeřila Jiskra, domácí nejdříve trefili tyč a odražený míč dopravil do sítě důrazný kapitán Domažlic Dvořák – 1:0!

Trenér Látal vyslal o poločase do hry další ofenzivní hráče, Alegueho a nejlepšího střelce pohárové soutěže Chramostu. Jablonec hrál do plných proti zformované obraně Jiskry, zároveň ale musel být připraven na brejkové situace Domažlic. V 51. minutě byl náš tým blízko srovnání, míč na penaltě dostal do dobré pozice útočník Krulich, jenže střelou vysoko nad branku dokumentoval aktuální rozpoložení našich fotbalistů.

Domažlice zahrozily hlavičkou Rychnovského, která skončila nad Fendrichovým břevnem. Náš gólman si bez problémů poradil i se štiplavým pokusem Fedaka.

V 66. minutě byl po úderem lokem na Housku vyloučen po druhé žluté kartě domácí Pavlík. Emoce u postranní čáry ještě předtím nekrotil ani domácí trenér Horváth za sprosté výlevy směrem k rozhodčím. Domažlice chytře kouskovaly hru a využívaly každého momentu k prostojům ve hře.

Našim barvám se ale nedařilo ani v početní výhodě. Náprstkova rána byla ztečována na roh. Alegue v šanci si míč nešikovně zamotal mezi nohy. Jovovičův pokus ani Chramostův technický obstřel v brance soupeře neskončily.

V 84. minutě se však už na Jablonec konečně usmálo štěstí, Náprstek se zjevil sám před brankářem, jenže ho v tutovce neprostřelil, míč se k němu však znovu odrazil a na druhý pokus z úhlu už stejný hráč dokázal srovnat na 1:1!

O minutu později si mohli domácí fotbalisté vzít vedení zpátky, ale střelu na bližší tyč zastavila branková konstrukce za Fendrichem! Další šanci si vypracoval Jablonec zásluhou střídajícího Jovoviće, ten si navedl míč na střed branky, jenže ke gólové radosti scházel zhruba metr. Hodně nepřesný byl při střele poté záložník Houska. 873 diváků si tak muselo počkat na postupové rozuzlení zápasu v prodloužení 2 x 15 minut.

První dějství načal povedenou střelou z místa hráč Došlý, balon prosvištěl těsně kolem našeho břevna! Do rány Alegueho skočil obětavě stoper Terši. V druhé části prodloužení pálil po rohovém kopu Domažlic vysoko nad Černý. Mimo šibenici Jiskry se v závěru prodloužení stočila ještě rána Chramosty. Na řadu tak přišly pokutové kopy.

Hned v první sérii zaváhal zkušený domácí Procházka, kterého vychytal Fendrich! Oproti tomu náš střelec Chramosta hned proměnil. Všichni další střelci už byli úspěšní, za Jablonec proměnili Alegue, Houska, Jovović a Drchal. Na domácí straně byli přesní Fillo, Vávra, Došlý a Mužík. Do dalšího kola MOL Cupu tak postupuje po penaltách náš Jablonec!

Jablonecký kouč Radoslav Látal kvitoval po těžkém průběhu alespoň postup v pohárové soutěži. „Máme postup, ale bylo to s velkými problémy. Přijeli jsme sem bez pěti hráčů, trápí nás spousta zranění. Postup se počítá. První poločas jsme trochu podcenili, dostali jsme v něm branku. Domácí poté dobře bránili a stáli v bloku, těžko se nám tam prosazovalo. Rozhodla důležitá branka na 1:1 a naše trpělivost při penaltách. Měli jsme se ale prosadit už v prodloužení. Neprosadit se proti třetiligovému týmu navíc v oslabení, to je prostě problém. Těžko vstřelíme branky,“ konstatoval bezprostředně po postupu kouč Látal.