Střelnice FORTUNA:LIGA, 30. kolo

1
1

FK Mladá Boleslav

Jablonec přišel o výhru nad Mladou Boleslaví v nastavení díky obrovské chybě brankáře Hanuše. Náš tým vedl zásluhou přesné trefy Polidara, jenže v 90. minutě po chybě vyrovnal na konečných 1:1 Yusuf.

Do zápasu nemohly ze zdravotních důvodů nastoupit nově Chramosta a Štěpánek, do sestavy se ale po delší době vrátil uzdravený krajní záložník Pleštil. Trenér Látal při nedostatku útočníků naordinoval více ofenzivních úkolů Polidarovi.

Jablonec začal náznakem šance Polidara, kterou zažehnal dobrým obranným zákrokem Mareček. Vzápětí napřáhl z uctivé vzdálenosti k ráně Filip Souček, ale trefil jen jednoho z bránících hráčů Boleslavi. Po čtvrt hodině nabil Černák do palebné pozice Polidarovi, jenže ten netrefil míč čistě a z ohrožení soupeřovy branky nic nebylo. O první zakončení hostujících fotbalistů se postaral Ladra, jeho střela do středu branky ale nemohla našeho gólmana Hanuše překvapit. To hlavička Solomona, který dostal v jabloneckém vápně trestuhodně prostoru, byla nebezpečná, míč ale naštěstí skončil vedle vzdálenější tyče jablonecké branky.

Skore se na Střelnici měnilo ve 20. minutě, to míč vybojoval ve středovém kruhu Černák a dloubl ho středem hřiště, kam si zabíhal za obranu Polidar, který ve skluzu dokázal míčem přehodit vybíhajícího gólmana Trmala na 1:0 a rozjásal Střelnici!

Jablonec byl aktivní, Hollý hlavičkoval přímo do Trmalovy náruče. Mladoboleslavští museli po půlhodině nuceně střídat, zraněného Sakalu nahradil Král. Středočeši poté chybovali, nedorozumění mezi Králem a brankářem Trmalem se snažil využil Pleštil, boleslavský brankář mimo své pokutové území poslal pronikajícího jabloneckého hráče k zemi, ale rozhodčího Szikszaye nechal tento moment překvapivě klidným. Na utkání nebyl oproti zvyklostem přítomen systém VAR, který by se zmiňovanou situací jindy jistě zabýval.

Osm minut po změně stran propadl míč na pravé jablonecké straně obrany na volného Solomona, tomu ale stačil skočit pod nohy vybíhající brankář Hanuš. Boleslav v touze srovnat skore hned třikrát vystřídala, ale do výraznějšího tlaku se nedostávala. Dvacet minut před koncem mohl Jablonec přidat gólovou pojistku, z pravé strany hřiště poslal ukázkový míč do vápna Alegue, jenže Martinec v ideální pozici hlavičkoval těsně vedle!

Dvanáct minut před koncem vedli hosté dobré přečíslení, ale skvělý obranný zákrok předvedl zahráním na roh stoper Tekijaški. Hned po něm nechali obránci hlavičkovat nebezpečně Yusufa, na brankové čáře ale lapil míč gólman Hanuš!

V brejkové situaci si navedl míč na střed vápna Alegue, jenže v zakončení byl hodně nepřesný. Jenže Jablonec ještě dokázal o tři body přijít. Když se začal odpočítávat nastavený čas, přihrával stoper Tekijaški domů brankáři Hanušovi, který chyboval v rozehrávce, míče se zmocnil Yusuf a do odkryté branky srovnal na konečných 1:1. Jablonečtí hráči popadaly na zem s rukama v dlaních, do nadstavbové části půjdou z dvanácté příčky se ziskem 30 bodů.