Střelnice FORTUNA:LIGA, 27. kolo

2
3

FC Baník Ostrava

Třetí ligovou porážku v řadě koušou jablonečtí fotbalisté. Na Střelnici podlehli 2:3 ostravskému Baníku, který si výhrou upevnil čtvrtou příčku v ligové tabulce.

Jabloneckému kouči se pro zápas stačili dát zdravotně dohromady Polidar s Černákem, a oba hned naskočili do základní sestavy. Na lavičce už byl připraven i útočník Náprstek, který dopoledne pomáhal dvěma góly k vítězství rezervě v Mladé Boleslavi.

V takřka letním počasí začali lépe domácí. Po dlouhém jabloneckém nákopu nedokázal odhlavičkoval ve vápně míč do bezpeční obránce Blažek, Chramosta však jeho zaváhání využít nedokázal a skákavou střelou Letáčka nepřekonal. Střílený pokus Polidara vyrazil ostravský brankář na roh a při hlavičce Kratochvíla zasahovat strážce branky nemusel. Po deseti minutách hry poprvé jablonecká obrana chybovala, Tekijaški dal hlavou malou domů vlastnímu brankáři, míče se zmocnil Tanko, ale vyběhnuvšího Hanuše nepřekonal! Přesto se v 11. minutě skore měnilo, Kpozo poslal do jabloneckého vápna nadýchaný centr, při kterém Polidar neuhlídal Klímu na zadní tyči a Baník šel po jeho hlavičce na Střelnici do vedení – 0:1.

O tři minuty později mohli hosté skore navýšit, na naší pravé straně utíkal sám Tanko, vyhnul se vyběhnutému brankáři Hanušovi, ale finále do odkryté branky Ostravští nedotáhli, i proto že parádně zasáhl stoper Tekijaški.

Na druhé straně Letáček v náruči ztlumil štiplavý pokus Tchanturishviliho. Ve 24. minutě se hosté radovali znovu a čisté svědomí u toho neměl jablonecký brankář Hanuš, kterého překvapil střelou z levé strany na přední tyč Kpozo – 0:2!

Ve 38. minutě hosté skorovali znovu po nakrátko rozehraném rohovém kopu, Hanuš však stihl prudkou hlavičku vyrazit před sebe, ale na dorážku Lischky zblízka už byl krátký! Hostující radost však měla jen jepičí život, po kontrole u VAR byl gól odvolaný pro ofsajdové postavení.

Jablonec znovu zahrozil až před odchodem do kabin. Po rohovém kopu Polidara hlavičkoval prudce na branku Martinec, ale mířil bohužel jen do středu branky, kde stál připravený Letáček. S vypršením řádné hrací doby první pětačtyřiceti minutovky se už domácí radovali. Po pravé straně utekl Tchanturishvili a jeho ukázkový centr do vápna proměnil rybičkou ve snížení na 1:2 svou premiérovou brankou v jabloneckém dresu Dominik Hollý!

O poločase vystřídal Alegue Kanakimanu. Tepovou frekvenci domácích zvedl opět špatnou rozehrávkou brankář Hanuš, ale tentokrát měl štěstí, neboť se míč po odrazu od ostravského hráče k němu zpět vrátil. Baník si vypracoval šanci po centru Riga, ale Tankovu hlavičku Hanuš lapil!

Jablonec se tlačil za vyrovnáním, ale opět ho zabrzdil vlastní gól. Alegue mizernou přihrávkou namazal hostům, Kpozo poslal do našeho vápna přízemní centr, Klíma z něj trefil vzdálenější tyč, od které se míč odrazil zpět do hry a po Klímově další přihrávce si míč srazil do vlastní sítě znovu nešťastný Tekijaški – 1:3. Pro jabloneckého stopera šlo v tomto týdnu už o druhý vlastní gól.

Dvanáct minut před koncem ještě Jablonec dokázal zdramatizovat zápas. Centr Alegueho z levé strany poslal hlavou do protipohybu brankáře Černák na 2:3! Víc šancí už si ale žádný z týmů na Střelnici vypracovat nedokázal.

Hosté si díky vítězství na Střelnici upevnili čtvrtou příčku, naopak Jablonec se po třech ligových porážkách v řadě propadl až na třináctou pozici tabulky FORTUNA:LIGY.