Městský stadion Ostrava FORTUNA:LIGA, 13. kolo

FC Baník Ostrava

0
1

FK Jablonec

Jablonec utnul sérii dobře hrajícího Baníku a z Vítkovic si odváží tuze důležitou jednobrankovou výhru, kterou zařídil v závěru střídající útočník Jan Chramosta!

Trenér Látal vypustil v sobotní podvečer na pažit vítkovického stadionu trochu pozměněnou sestavu, využít totiž mohl po odpykání trestu za žluté karty znovu stopera Hurtada, další změnou bylo zařazení Alegueho na úkor Chramosty.

Ve sváteční den zazněla před samotným hvizdem česká hymna. Domácí fanoušci poté přivítali i našeho trenéra Radoslava Látala, který v Baníku působil a získal s ním v roce 2004 ligový titul.

Na úvodní šanci se čekalo čtvrt hodiny, pak našli domácí fotbalisté ve vápně volného Buchtu, jeho střelu ale stačil brankář Hanuš vyrazit na roh a pak se hodně čílil na své obránce. Jablonec zahrozil vzápětí, tečovaná hlavička velmi vysunutého Martince ale skončila těsně nad ostravským břevnem. Posměšky domácího publika poté schytal po nepovedeném autovém vhazování jablonecký Polidar, mokrý míč se mu totiž proklouzl v rukách. V 25. minutě skvěle vysunul za obranu Martinec útočníka Krulicha, jenže proti němu výborně vyběhl brankář Letáček a celou akci nám tak zmařil. Na druhé straně domácí příznivci bouřlivě tleskali ráně Pojezdného ze stření vzdálenosti, kterou stačil pozorný Hanuš vytěsnit konečky prstů nad břevno! V 35. minutě dlouhým pasem našel Kratochvíl rozeběhnutého Alegueho, proti němu vyběhl netakticky brankář Letáček, francouzský hráč se gólmanovi vyhnul, jenže z ostrého úhlu pak nedokázal trefit zcela odkrytou ostravskou branku!

Hned po změně stran vyslal na Hanuše obávanou střelu ze střední vzdálenosti Ewerton, jablonecký brankář se ale překvapit nenechal a míč stačil míč vyrazit na roh! Baník začínal tlačit, v 57. minutě stačil do nebezpečné střely Riga skočit stoper Tekijaški. Solidní brejk předvedl Jablonec o chvíli později, Štěpánkův centr z pravé strany napálil z voleje Polidar, k naší smůle ale mířil přesně do připraveného gólmana Letáčka! Zaskvěl se i náš brankář Hanuš, který vyboxoval štiplavou ránu Kpoza.

Dvacet minut před koncem se zrodila další tutovka našich barev po akci střídajících hráčů. Chramosta vysunul ukázkově Pleštila, ten postupoval sám na Letáčka, jenže ho překonat nedokázal a jeho nájezd zlikvidoval ostravský gólman.

Deset minut před koncem byl zápas na pár minut přerušen, protože se po hřišti rozlila mlha z dýmovnic, které odpálil domácí kotel. Když se začalo hrát přišel důležitý moment, Houskova střela byla ztečována k nohám Chramosty, který už zblízka Letáčka v 84. minutě překonal a poslal Jablonec do vedení!

Definitivně rozhodnout mohl v 90. minutě znovu Pleštil po špatné domácí rozehrávce, ale ostravský brankář skočil Pleštilovi pod nohy a podržel svůj tým. V šestiminutovém nastavení přečkal Jablonec domácí tlak a hráči se dočkali druhého vítězství v sezoně a prvního na hřišti soupeře!


Sdílet článek

FC Baník Ostrava

B 30 Letáček
O 15 Kpozo
O 19 Lischka
O 77 Ndefe down
O 7 Pojezný
Z 9 Buchta down yellow card
Z 32 Ewerton yellow card
Z 12 Rigo
Z 10 Šín
U 28 Kubala down
U 20 Tanko down

Náhradníci

B 35 Markovič
O 26 Blažek
O 17 Frydrych
O 24 Juroška up
O 37 Madleňák
Z 70 Fadairo up yellow card
Z 22 Kaloč
U 99 Almási up
U 21 Klíma up

FK Jablonec

B 1 Hanuš yellow card
O 2 Hurtado down
O 22 Martinec
O 21 Polidar yellow card
O 5 Štěpánek yellow card
O 4 Tekijaški
Z 77 Čanturišvili yellow card
Z 8 Houska down yellow card
Z 17 Kratochvíl
U 33 Alégué Elandi down
U 37 Krulich down

Náhradníci

B 28 Fendrich
Z 95 Černák
Z 3 Hübschman up
Z 25 Jovovič
Z 24 Pleštil up
Z 6 Souček up yellow card
U 19 Chramosta up
U 11 Náprstek
62%

Držení míče

38%
12/4

Střely / Na branku

10/5
90

Vyhrané souboje

70
17

Fauly

21