Střelnice FORTUNA:LIGA, 12. kolo

0
1

Bohemians Praha 1905

Jablonec ždímal Bohemians, jenže v jejich brance exceloval brankář Jedlička. Hosté si tak ze Střelnice dovážejí překvapivé tři body díky jediné střele na branku zásluhou Prekopa z 25. minuty.

Jablonec začal aktivně a do vedení mohl jít hned v první minutě zápasu. Přízemní centr Krulicha z levé strany, ale nedokázal Tchanturishvili ve vápně uklidit za Jedličkovy záda. O tři minuty později vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře štiplavou střelou Chramosta. Nejlepší střelec loňské sezony měl na starosti i další šanci, ale po centru Housky nechal Chramosta znovu vyniknout soupeřova gólmana.

Do vedení ale šli paradoxně hosté po jejich první střele na branku. V 25. minutě Kozák dokázal odcentrovat z naší pravé strany, míč minul ve skluzu Tekijaški a volný Prekop už měl snadnou pozici poslat hosty do vedení – 0:1!

Při další jablonecké akci ztlumil ránu Tchanturishviliho Jedlička ve své náruči. Ve třetí minutě nastavení první půle Střelnice jásala, jenže předčasně. Štěpánek prošel po naší pravé straně a do vápna soupeře poslal ideální centr, který zužitkoval Kratochvíl. Jenže branka do šaten neplatila, pro ofsajdové postavení jabloneckého záložníka.

Vyrovnat se našim hráčům nevedlo ani na začátku druhé půle. V 56. minutě se po akci Krulicha míč odrazil k Pleštilovi, jenže ten zblízka na Jedličku také nevyzrál. Trenér Látal vyslal do akce další ofenzivní hráče Jovoviće, Alegueho a Ikauniekse. Především Alegue byl na své pravé straně nebezpečný, jenže větší šance stále nepřicházely. Nic platná nebyla převaha na balonu i velký počet rohových kopů. Čtvrt hodiny před koncem už byl tlak na soupeřovu branku enormní, jenže ani trojice jabloneckých hráčů nedokázala propálil hradbu bránících těl. Brankáře Jedličku tak vyzkoušel až Polidar. V 90. minutě čaroval Jedlička znovu, zblízka nejdříve vyrazil hlavičku Polidara, hned vzápětí senzačně vyrazil střelu Štěpánka a dorážku neskutečně zahodili i Kratochvíl a znovu Štěpánek.

Jablonec tak doma i přes velkou převahu podlehl doma Bohemians díky jediné střele soupeře na branku.