Malšovická aréna FORTUNA:LIGA, 9. kolo

FC Hradec Králové

1
0

FK Jablonec

Čekání na první ligovou výhru se prodlužuje i po návštěvě nového hradeckého stadionu. O naší porážce na východě Čech rozhodl gól Horáka z první půle. Jablonec dohrával v deseti bez vyloučeného Hurtada, v závěru si i v oslabení vypracoval dvě tutovky, ale bez gólového úspěchu.

Na novém hradeckém stadionu udělal kouč Látal hned několik změn v sestavě. K dispozici nebyli ze zdravotních důvodů odchovanci Pleštil a Černák. Příležitost v zahajovací jedenáctce tak dostali Daniel Souček či Alegue.

V samém úvodu si jablonecký brankář Hanuš poradil s hlavičkou Leibla. V 17. minutě však domácí udeřili, Pilař našel parádním centrem z kraje hřiště v jabloneckém vápně zcela osamoceného Horáka, který volejem o tyč poslal Hradec do vedení 1:0!

Jovović pak nepřesnou přihrávkou ve středu hřiště založil nechtěně rychlý brejk domácích, až k brankové čáře zatáhl míč Krejčí, balon předložil jak na podnose k penaltovému puntíku Dancákovi, který však neuvěřitelně promáchl! Před půlhodinou hry chyboval jablonecký stoper Tekijaški, do šance se řítil Vašulín, ale jeho zakončení stačil Hanuš vyrazit na roh. Na druhé straně se zajímavým signálem prezentoval Jablonec, Kratochvíl totiž pustil po rozehrání míč za sebe, kde z druhé vlny zakončil tvrdě Filip Souček, ale gólman Bajza stačil míč vyrazit! V nastavení první půle Leibl ukopl míč před Polidarem takovým způsobem, že se domácí brankář lekl, aby neinkasoval vlastní gól.

Po pěti minutách hry druhé půle se předvedl povedenou střelou Vašulín, Hanuš byl však u tyče včas a míč vytěsnil na roh. Jablonec se snažil najít si cestičku za vyrovnáním, ale nebyl nebezpečný. To domácí ano, v 64. minutě táhl jejich brejk Pilař, jeho povedená rána ale skončila těsně vedle pravé tyče Hanušovy branky.

Velké věci se děly dvacet minut před koncem, nejdříve dostal za obranu skákavý balon útočník Chramosta, lobem přehodil vybíhajícího Bajzu, míč skákal do opuštěné hradecké branky, odkud ho těsně před brankovou čárou dokázal vykopnout do bezpečí vracející se Čihák! Prakticky z protiútoku zastavil před vápnem Hurtado nedovoleně pronikajícího Vašulína a rozhodčí Machálek udělil našemu stoperovi červenou kartu a poslal ho do sprch!

I v deseti mohl přesto Jablonec vyrovnat stav, v 80. minutě si na rohový kop naběhl skvěle střídající Krulich, jenže svou hlavičku v ideální pozici nasměroval těsně vedle tyče! O dvě minuty později po akci střídajících hráčů, kteří přiťukli míč hlavou k nohám Drchala, jenže ten v další jablonecké tutovce přehodil s brankářem i hradecké břevno a frustrace jabloneckých hráčů byla obrovská.

V 88. minutě mohli domácí přidat druhou branku, po nedůrazu v jablonecké obraně nastřelil naší tyč střídající Kučera. V nastaveném čase se prokličkoval do domácí šestnáctky Polidar, ale tečovaná rána mu byla sražena na roh.

Přesto se nakonec 7762 diváků v nové aréně mohlo radovat z tříbodového zisku po výhře 1:0 a úspěšné premiéry nového kouče Kotala.


Sdílet článek

FC Hradec Králové

B 20 Bajza
O 5 Čihák
O 21 Harazim yellow card
O 26 Horák
O 14 Klíma
O 18 Leibl down yellow card
Z 11 Dancák yellow card
Z 22 Kodeš
Z 7 Krejčí down
Z 6 Pilař down
U 15 Vašulín down

Náhradníci

B 1 Vízek
B 12 Zadražil
O 25 Čech
O 19 Ševčík up
Z 28 Kučera up
Z 10 Pudhorocký
Z 23 Rada
U 16 Hais up
U 17 Juliš up

FK Jablonec

B 1 Hanuš
O 2 Hurtado red card
O 21 Polidar yellow card
O 14 Souček
O 4 Tekijaški
Z 8 Houska down
Z 25 Jovovič down yellow card
Z 17 Kratochvíl yellow card
Z 6 Souček down yellow card
U 33 Alégué Elandi down
U 19 Chramosta down

Náhradníci

B 28 Fendrich
O 22 Martinec up
O 5 Štěpánek
Z 77 Čanturišvili up
Z 3 Hübschman
Z 12 Nykrín
U 23 Drchal up
U 37 Krulich up
U 10 Schön up
42%

Držení míče

58%
12/5

Střely / Na branku

9/3
91

Vyhrané souboje

113
26

Fauly

16