CFIG Arena FORTUNA:LIGA, 2. kolo

FK Pardubice

0
0

V druhém kole Jablonec nepřetavil 66 minut dlouhou přesilovku na hřišti Pardubic. V největší šanci orazítkoval tyč střídající Chramosta, i proto skončilo utkání nepopulární bezbrankovou remízou.

Tři změny oproti úvodnímu zápasu v Boleslavi udělal kouč Látal pro zápas v Pardubicích. Do základu se dostali Polidar, Filip Souček a Alegue, na úkor Daniela Součka, Pleštila a Chramosty.

Chvíli před začátkem zápasu se nad stadionem Pardubic zatáhlo a déšť ovlivňoval i samotný úvod duelu. V 7. minutě si rozhodčí Všetečka vymyslel před naším pokutovým území standardní situaci, po které exjablonecký obránce Surzyn vyslal první střelecký pokus zápasu na Hanuše.

Jablonec zahrozil nebezpečným výpadem, po kterém řešil ožehavou situaci vyběhnutý brankář Kinský. Na domácí branku neprošla ani střela Kratochvíla, který si naváděl míč na střed vápna.

Nebezpečnější ale byli Východočeši. Ve 12. minutě bylo hodně vzruchu v jabloneckém vápně, po Patrákově přiťuknutí pálil na Hanuše Krobot, jablonecký brankář stačil vyrazit a míč následně do bezpečí odehrál čistě Hurtado. Pak měl Jablonec štěstí, když Hanuš jen vyboxoval centrovaný míč před sebe, ale hned dvojí zakončení Pardubic naši obránci stačili zablokovat.

Po dvaceti minutách hry vyslal Hurtado dlouhým balonem do samostatného úniku Vakhka, toho fauloval mimo vápno vyběhnutý brankář Kinský. Rozhodčí nejdříve udělil domácímu brankáři jen žlutou kartu, po intervenci VAR však své rozhodnutí změnil a Kinského vyloučil! Pardubice tak musely vystřídat, obětovaly Pikula, aby mohl mezi tyče brankář Budínský.

Jablonec si proti oslabenému soupeři nedokázal vytvořit potřebný tlak, naopak srdnatě bojující domácí se dostávali do brejkových situací, jednu z nich táhl kapitán Hlavatý, jeho pokus na přední tyč ale Hanuš lapil. V šestiminutovém nastavení prvního poločasu zahrozil z dálky pěknou střelou stoper Tekijaški, jeho projektil však skončil těsně vedle šibenice. Těsně před odchodem do kabin přetlačil útočník Drchal v souboji posledního Halinského, běžel sám na brankáře Budinského, ale ten ho v samostatném nájezdu vychytal!

V začátku druhé půle byl za tvrdý skluz na Patráka potrestán naštěstí jen žlutou kartou jablonecký Polidar a mohl být rád za kartu této barvy. Protože byl Jablonec dál v koncovce prakticky neškodný, poslal trenér Látal do hry hned tři čerstvé ofenzivní hráče – Jovoviće, Pleštila a Chramostu. Jen o dvě minuty později právě střídající hráči připravili první tutovku, Jovović uvolnil kolmicí Chramostu, ten ale zblízka pálil jen do tyče pardubické branky! Jenže na další šance se náš tým hodně nadřel, nepřesně leč tvrdě zakončoval Považanec, slabě zase Chramosta. Dvanáct minut před koncem mohl rozhodnout Jovović, toho skvěle vysunul Polidar, černohorský reprezentant měl balon dobře proti noze, jenže v dobré pozici vysoko přestřelil!

Po rohovém kopu na zadní tyč nasměroval svou hlavičku nad břevno útočník Drchal. Nedobré rozpoložené našich hráčů v zakončení předvedli v samém závěru Jovović a Pleštil, oba ač měli dostatek času a prostoru na zakončení pálili nad tribunu za brankou a míče tak sběrači hledali až na přilehlé umělé trávě.

Více šanci už sobotní odpolední zápas v CFIG aréně nenabídl a tak se týmy rozešly remízou 0:0.