Park Sportowy ZŁOTNICZA Jelenia Góra Přípravná utkání, přát.

KS Karkonosze Jelenia Góra

0
1

První týden zimní přípravy zakončili naši fotbalisté přípravným zápasem na půdě čtvrtiligového týmu KS Karkonosze Jelenia Góra, který porazili gólem Černáka 1:0.

Nedaleko českých hranic se hrálo na hlavním stadionu na přírodní trávě v Jelenie Góre, kam dorazila také početná výprava jabloneckých fanoušků. Spřátelené tábory fanoušků obou klubů tvořily během celého přípravného utkání velmi zajímavou kulisu. Jablonec šel do vedení hned z první vážnější šance, v 17. minutě Považanec hezkým dloubnutím vysunul za obranu soupeře Černáka, který z těžkého úhlu poslal Jablonec do vedení – 0:1.

Domácí poprvé zahrozili až po Kondeho zaváhání s rozehrávkou, střelu Baszakak ale Surovčík kryl. Blízko druhému gólu Jablonce byl po půlhodině hry útočník Sejk, ale z vápna rozezvonil jen tyčku soupeřovy branky! Karkonosze měly další dobrou příležitost po svém rohovém kopu, naši obránci totiž nechali trestuhodně volného Kuźniewskiho, ten ale prudkou hlavičkou nezamířil přesně. Prakticky z protiútoku mířil do šibenice z trestného kopu poblíž vápna Polidar, brankář soupeře se vytáhl a míč dokázal vyrazit na roh! A protože v poslední minutě první půle dobře zasáhl proti střele domácích brankář Surovčík, odcházelo se do kabin za těsného vedení českého týmu.

Po obrátce měl další gól na hlavě Sejk, v dobrém výskoku ale hlavou netrefil prostor mezi tyčemi. Obdobně si počínal před brankou soupeře i střídající Štěpánek. Jablonec v druhé půli soupeře přišpendlil na své polovině, přibývaly rohy, ale druhý gól stále nepřicházel. V 72. minutě si našel v pokutovém území dlouhý centrovaný balón Šulc, jenže v pádu zakončil jen těsně vedle tyče. Kolmici za obranu dostal i střídající Ikaunieks, jenže při zakončení mířil jen do těla brankáře. A protože v samém závěru nedokázal skórovat z ostrého úhlu Chramosta ani Konda, zůstalo jen u těsné jednobrankové výhry Jablonce.

Trenér David Horejš hodnotil první zimní přípravu následujícími slovy. „Šli jsme do toho po týdnu přípravy, tréninky byly dost náročné. Jsem moc rád, že jsme to utkání mohli sehrát na přírodní trávě. Jen mě mrzí, že jsme sebou neměli kompletní kádr, protože nám spousta hráčů onemocněla nebo ještě doléčuje zranění. I proto museli někteří hráči dnes odehrát celé utkání a jsem rád, že se hlavně nikomu nic nestalo. Hlavně ve finální fázi jsme neproměnili spoustu šancí, řešení ve finále máme strašně ukvapené,“ řekl po skončení zápasu náš trenér.

Příští týden se Jablonec v Polsku představí znovu, v druhém týdnu mezibloku zimní přípravy poměříme síly ve čtvrtek 15. prosince síly s prvoligovým polským týmem Miedź Legnica.