Praha FORTUNA:LIGA, 17. kolo

SK Slavia Praha

5
1

Jablonec se v pražském Edenu držel jen poločas, v druhém dějství inkasoval během dvaceti minut čtyři góly a nakonec si z Prahy odváží vysokou porážku 1:5. Pražané se díky dnešní výhře a zaváhání konkurenta z Plzně posouvají na čelo ligové tabulky.

Jablonecká sestava doznala v prvním jarním zápase několika výrazných změn. Kvůli disciplinárnímu trestu nemohl nastoupit stoper Heidenreich, jeho místo vedle jediné zimní posily Krále zaujal Akpudje. V brance si odbyl nelehkou ligovou premiéru gólman Surovčík, v útoku se tým trenéra Horejše tentokrát od začátku spoléhal na Ikauniekse.

Hned v úvodní minutě si to nasměroval před naší svatyni Lingr, ale jeho pád v pokutovém území nechal rozhodčí chladným. Další Lingrova střela o pět minut později byla zablokována a úvodní desetiminutovku zakončil prvním zákrokem i náš brankář Surovčík, ten si bez problémů poradil se zakončením Jurečky. Jenže v 11. minutě přišel první rohový kop domácích, od našeho Součka šel míč směrem k brance k Jurečkovi, který míč poslal zblízka do sítě! Rozhodčí sice rychle signalizovali ofsajd, který byl brzy zásluhou VARu zrušen a Slavia vedla 1:0.

Jablonec odpověděl zakončením Považance, které zpacifikoval Kolář. Slavia ale byla od vedoucí branky v tlaku. Centrovaný balon od Tecla trknul osamocený Lingr hlavou jen vedle naší tyče. V 25. minutě našel Jurečka od brankové čáry na penaltě Tecla, ten ale houštinu těl z otočky nepropálil.

Ve 27. minutě po rohovém kopu prodloužil Santos míč na zadní tyč, odkud hlavou skoroval znovu nekrytý Jurečka, jenže radost domácích byla předčasná, VAR po delší kontrole odhalil ofsajd.

Jurečka byl znovu v permanenci deset minut před poločasovou pauzou, ale míč v dobré příležitosti poslal zblízka vedle Surovčíkovy tyče. Jen o chvíli později se Tecl ve vápně efektně zbavil svého strážce Krále, ale křížnou střelou naštěstí těsně minul naši tyč! Jablonec se pokoušel zaútočit ve více lidech, ale Šulcův nájezd nebyl dobře vyřešen a technickému zakončení Jovoviće scházela větší razance. Další nebezpečný výpad vedl znovu Jovović, jeho pobídku ale na penaltě v pádu míč nezasáhl těsně skluzující Černák. V prvním poločase se nastavovalo osm minut a v šesté z nich si navedl míč znovu před velké vápno domácích Jovović a nádhernou střelou vymetl pavučinky v šibenici slávistické branky na 1:1!

Oba týmy o poločase vystřídaly, náš kouč poslal na plac místo skórujícího Jovovice Pleštila. Pět minut po změně stran zkoušel nafilmovat pád v našem pokutovém území střídající Jurásek, ale penaltu si na rozhodčím nevymodlil. V 57. minutě Kratochvíl využil zaváhání stopera Santose a vyslal do samostatného úniku Ikauniekse, jenže ten brankáře Koláře nepokořil, vzrušení bylo stejně zbytečné, neboť po dohrání akce šel nahoru praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajd. Slavia se nemohla dostat do tlaku, až s příchodem Van Burena se přeci jen usídlila před naší brankou. A právě střídající Van Buren po čtyřech minutách pobytu na hřišti napřáhl k obávané střele a nedal Surovčíkovi u tyče šanci -2:1!

Jablonec se ještě ani nestačil oklepat a za dvě minuty inkasoval znovu, tentokrát v 67. minutě Van Buren načasoval přihrávku za obranu na nabíhajícího Lingra, který prostřelil Surovčíka na 3:1!

Slavii dvoubrankový náskok viditelně uklidnil, Vršovičtí zatlačili Jablonec na svou půlku, trpělivě kombinovali a vytvářeli si šance.

Čtvrt hodiny před koncem Pražané táhli akci na levé straně Van Burenem, míč ve vápně prošel přes Olayinku až k osamocenému Juráskovi, který neměl problém přidat gól na 4:1!

V další šanci domácí Ševčík z první přihrál Juráskovi na malé vápno, tomu ale zamezil ve skorování dobrým zákrokem Surovčík. Pět minut před koncem se Jurásek druhé branky přesto dočkal, do našeho vápna prošel dobrý míč od autové čáry přes Krále, míč doputoval na střed hřiště k Juráskovi, který se kličkou vyhnul i brankáři Surovčíkovi a popáté rozjásal Eden na konečných 5:1. Slavia se výhrou posouvá do čela tabulky FORTUNA:LIGY.