Davis Ikaunieks
72’
5’
Adam Hloušek

Jablonec se vytouženého vítězství nedočkal ani proti Zlínu. V důležitém zápase brzy prohrával, zahodil i penaltu Pilařem a vyrovnat na konečných 1:1 se mu povedlo až zásluhou střídajících hráčů.

V extrémně důležitém domácím zápase v boji o záchranu udělal kouč Rada změny v obranné čtveřici. Ta nastoupila ve složení na krajích se Surzynem a Krobem a se stoperskou dvojicí Martinec – Zelený.

Jenže i nové složené zadní řady kapitulovaly už po pěti minutách hry. Vukadinović se na naší pravé straně efektně zbavil Malínského a zacentroval před branku, kde na přední tyči trknul míč ke vzdálenější tyči hlavou exjablonecký Hloušek a Fastav šel na Střelnici do rychlého vedení!

Po deseti minutách hry hosté znovu podnikli nebezpečnou akci zásluhou Vukadinoviće, ale Malínský tentokrát předvedl ve vápně dobrý obranný zákrok. Jablonečtí byli vývojem evidentně zaskočeni a kazili na měkkém hřišti i jednoduché přihrávky, tak jako když solidní přečíslení zpackal přihrávkou na paty spoluhráčů Silný. Poprvé musel hostující gólman Rakovan zasahovat po dvaceti minutách hry, střelu Kratochvíla z hranice velkého vápna, ale stačil u tyče vytěsnit na roh. O pět minut později byla Střelnice na nohou, Surzynovu střelu Rakovavan neudržel, ale útočník Silný míč přes Koláře do branky neprocpal! Po rohovém kopu Jablonce mohl srovnat i Zelený, jeho prudká hlavička skončila těsně nad břevnem. Pak mohli z ničeho nic znovu udeřit hosté, Cedidla napřáhl z dvaceti metrů a Hanuš konečky prstů stačil míč vytěsnit na roh!

V 36. minutě autor vedoucí branky Zlína Hloušek prošlápl při odkopu ve vápně napřahujícího Surzyna a kopala se penalta! Jenže ofenzivní trápení Jablonce nebere konce, Václav Pilař neproměnil ani pokutový kop, Rakovan mu polovysokou střelu u tyče senzačně vyrazil! Oba týmy tak šly do kabin za jednobrankového vedení Zlína.

Nepříznivý vývoj donutil jabloneckého kouče k poločasovému dvojitému střídání, na hřiště přišli místo Housky s Pilařem, Černák s Považancem. A začalo dobývání hostující branky. Jenže Rakovan zářil, po Surzynově centru hlavičkoval koníčkem o zem Malínský a zlínský gólman stačil míč mířící do branky vyrazit a skvěle si počínal také proti dorážce Silného! Muž zápasu poté nadvakrát zpacifikoval i zakončení střídajícího Černáka.

Poté měli tři velké šance hosté, nejdříve Cedidla nasměroval míč do kapsy mezi stopery a rybičkou zakončující Janetzký poslal míč mimo jablonecké tyče. Vzápětí brankář Hanuš zkazil výkop, ale své zaváhání stačil napravil při šanci Hrubého, kterou vyrazil na roh. Při třetí šanci Zlína prošel Hrubý elegantně středem jako nůž máslem přes několik hráčů Jablonce, přihrál do šance Vukadinovićovi, ale ten navýšení hostujícího skore odmítl a poslal míč vedle domácí branky.

Při sněhové vánici si rozhodčí vyžádal na hřiště červený míč. Až s jinou barvou balonu konečně udeřilo po rohovém kopu, o vyrovnání se postarala dvojice střídajících hráčů, která byla na hřišti jen pár sekund. Roh prodloužil hlavou na zadní tyč Kubista, kde stál připravený další střídající Ikaunieks a ten zblízka srovnal na 1:1! Trenér Rada nepřítel VARu po ověřování branky a uznání gólu předvedl opožděné a nafilmované emoce z vyrovnání.

Úplný obrat zápasu měl na noze Ikaunieks, ten si sklepl míč šikovně do vápna, ale rozhozen hostujícími obránci branku netrefil. Tutovku zazdil pět minut před koncem i Malínský, ten se dostal k odraženému míči a z úhlu netrefil odkrytou branku, ale jen boční síť!

Zlín se v samém závěru snažil rozkouskovat hru zdržováním, což se mu i povedlo. Jablonec se tak vytoužené výhry nedočkal a připsal si už čtrnáctý nerozhodný výsledek v této ligové sezoně.