Vojtěch Kubista
54’
52’
Michael Rabušic

Jablonec se raduje z druhého vítězství v sezoně v derby nad Libercem! 56. Podještědské derby jsme vyhráli po gólech Schranze a Kubisty 2:1!

Do přímého souboje o třetí příčku vyslal kouč Rada pozměněnou sestavu opět s dvěma klasickými útočníky. Do branky se vrátil uzdravený Hanuš a na levou stranu záložní řady po odpykání trestu za červenou kartu i Jovović.

Ač v týdnu náš stadion opět zasypával sníh, připraven byl podle možností ještě solidní terén. Za branami stadionu se hlasitým skandováním ozývaly oba tábory fanoušků. 56. ligové derby mezi Jabloncem a Libercem začal úvodní šancí Koscelník, který se dostal před Kroba, ale brankář Hanuš dobře vyběhl a míč stačil vyrazit na roh. Poté přišly šance domácích, nejdříve se osmělil Holík, jehož tečovaný pokus se mezi tyče nevešel. Zeleného hlavička po povedeném rohovém kopu mířila přesně pod břevno, ale brankář Knobloch stačil míč vytěsnit na roh. Po čtvrthodině hry přišla pohledná akce Radova týmu, kterou založil dlouhým výkopem brankář Hanuš, míče se zmocnil Jovović, chvíli ho potáhl a pak skvěle vysunul útočníka Schranze, který chladnokrevně přivedl Jablonec do vedení 1:0!

Jablonci se dál dařila na nelehkém terénu kombinace, především spolupráce Kroba s Jovovićem na levé straně dělala hostujícím barvám problémy. Liberec se dostal do hry až v závěru prvního poločasu, kromě jednoho závaru si ale větší šanci nevypracoval.

Liberečtí po poločasové pauze vyslali na hřiště střídajícího Faška a právě on měl za tři minuty velkou šanci na srovnání skore, po rohovém kopu zůstal osamocený ve vápně ale křížnou střelou minul vzdálenější tyčku jablonecké svatyně. Brankář Hanuš poté úplně ve zbytečném souboji na hranici velkého vápna přišlápl nohu Rondićovi, na zákrok upozornil až přítomný VAR a kopala se penalta. Rabušic z ní srovnal skore na 1:1.

Jenže remízový stav vydržel na ukazateli skore jen dvě minuty, než kopl pěkný roh Krob, ve vápně líznul míč hlavou ke vzdálenější tyči Kubista a brankou oslavil své páteční narozeniny! V 57. minutě chyboval Holík před vlastní šestnáctkou, Mosquerovo zakončení ale stihl ztečovat na roh vracející se stoper Kubista. Terén byl s přibývajícím časem hrbolatější a hrbolatější a hráčům dělalo vedení balonů po zemi problémy. V 71. minutě po přihrávce Peška vznikla v našem vápně nepřehledná situace, ale poskakující míč naštěstí žádný z hráčů Slovanu nezasáhl. Čtvrt hodiny před koncem se nedohodli Chaluš s vyběhnutým Knoblochem, toho mohl využít Jovović, ale to by musel mít přesnější mušku při zakončení do odkryté branky. Blížil se závěr zápasu, Liberec se tlačil za vyrovnáním, Jablonec zase hrozil brejkovými situacemi. Pět minut před koncem mohl definitivně rozhodnout Jablonec, Doležal v souboji na karaji hřiště přetlačil Chaluše a vybídl ke skorování Jovoviće, jenže tomu střelu stačil Knobloch vyrazit! Jablonec dotáhl derby do vítězného konce 2:1 a raduje se i z druhého vítězství nad svým regionálním rivalem. Škoda, že ani tentokrát u toho nemohli být naši fanoušci.