Míříme do Dánska, k UECL na pažit Randers FC

Randers FC FK Jablonec
Evropská konferenční liga UEFA, 4. kolo čt 4. 11. 2021, 18:45

Čtvrtečními odvetnými zápasy se základní skupiny Evropské konferenční ligy UEFA přehoupnou do své druhé poloviny. FK Jablonec vyráží ke svému pohárovému duelu na půdu dánského Randers FC.

Náš tým se v Dánsku nepředstaví poprvé, jednu přímou konfrontaci tu už zažil před pěti lety, kdy dokázal v předkolech Evropské ligy vyřadit favorizovaný tým FC Kodaň. Teď však proti nám bude stát soupeř ze středního Dánská – Randers FC. Dánského protivníka, jeho historii i kádr jsme Vám už představili v předzápasovém preview na klubovém webu před čtrnácti dny.

Oba čtvrteční soupeři už za sebou mají první vzájemný zápas Evropské konferenční ligy, v kterém jsme před čtrnácti dny na domácím stadionu smolně remizovali 2:2. Na Střelnici tehdy v zajímavém zápase zvonily tyče a na obou stranách se prosadili dvougóloví střelci, jablonecký Čvančara a hostující Odey, který v 90. minutě zápasu z penalty nakonec srovnal skore.

Fotbalisté Randers od té doby odehráli další tři zápasy. V lize po vlastním gólu soupeře porazili doma Aarhus 1:0, poté zvládli pohárový duel na půdě třetiligového Middelfartemu 4:0. Ve víkendovém ligovém utkání ale podlehli na vlastním hřišti vedoucímu soutěže Midtjyllandu 1:3. Náš soupeř tak zůstává v lize na čtvrté příčce se ziskem 24 bodů.

Oproti tomu Jablonec zažívá jeden z nejhorších ligových podzimů, po třinácti odehraných kolech se s pouhými dvanácti body krčí až na třinácté pozici. Po debaklu v Plzni Radův tým nedokázal naplno bodovat ani s ohroženými Pardubicemi, s kterými se rozešel smírně 1:1. Oproti tomu v Evropské konferenční lize je náš tým na druhé příčce skupiny D se čtyřmi body, tabulku vede Alkmaar. Náš čtvrteční protivník ještě nepoznal ve skupině hořkost porážky, ve všech třech zápasech remizoval a za Jabloncem zaostává jen o jeden bod. I z tohoto důvodu bude čtvrteční zápas v Dánsku pro vývoj naší skupiny hodně důležitý.

Čtvrtý duel odehrajeme na stadionu Park Randers, který se nachází na okraji centra Randers. Byl vybudován v roce 1961, jeho další rekonstrukce poté proběhly v letech 2006 a 2012. Celková kapacita stadionu činí 10300 diváků, na mezinárodní zápasy pak 9000 míst k sezení.

Jablonečtí fotbalisté se do Dánska přesunou během středy a v podvečerních hodinách je čeká na stadionu soupeře mediální povinnosti a předzápasový trénink. Výstupy Vám budeme přinášet na našich sociálních sítích a klubovém webu. Zápas bude řídit čtveřice izraelských rozhodčích.

Utkání začíná ve čtvrtek 4. listopadu od 18:45 hodin v Randers

Rozhodčí: Orel Grinfeeld - Roy Hassan, Idan Yarkoni (Gal Leibovitz)