Randers Evropská konferenční liga UEFA, 4. kolo

Randers FC

2
2

Po čtrnácti dnech si týmy Jablonce a Randers znovu připisují ve vzájemném zápase bod po remíze 2:2. V Dánsku padaly góly i červené karty ve stejném poměru až v druhém dějství.

V jablonecké sestavě nastaly pro pohárové utkání v Dánsku dvě změny. Ta první byla očekávaná, místo vykartovaného Pilaře zaujal Malínský, ta druhá trochu překvapila, trenér totiž obětoval produktivního Čvančaru a do boje přidal do záložní formace zkušeného středopolaře Hübschmana.

Jablonec začal solidně, po centru Malínského hlavičkoval pod břevno útočník Doležal, ale brankář Randers vytlačil míč nad břevno. Domácí odpověděli vzápětí, to se Odey uvolnil před jabloneckou šestnáctkou, jeho střelu Hanuš stačil vyrazit, naštěstí zakončující Kamara poté už stál v ofsajdu. Také další jablonecká akce měla gólový potenciál, Krobův prudký centr tentokrát neumístil číhající Doležal mezi tyče.

Další uvolnění do šance Jablonce vymyslel Pleštil na Doležala, ale přihrávka byla o chlup delší než by si jablonecký útočník přál. K nebezpečné hlavičce se propracovali také Dánové, Kehinde naštěstí zamířil mimo levou tyč Hanušovy brány. Po dvaceti minutách propadl Jablonec v bránění na pravé straně hřiště, Tibbling dával míč před bránu na zadní tyč, kde naštěstí Kamara netrefil odkrytou branku! Další šance se zrodila po půlhodině hry, to domácí zahrávali rohový kop a Holík si míč ztečoval na vlastní branku, balon však na brankové čáře odhlavičkoval do bezpečí stoper Zelený! Severočeši přispěchali s trestným kopem Kroba, po kterém se však na penaltě Pleštilovi místo přímého zakončení míč zamotal mezi nohy. V závěru první půle dostal dobrou průnikovou přihrávku do vápna znovu aktivní Kehinde, brankář Hanuš ale však vyběhl a stačil jeho šanci zmařit. Brzy poté pálil nad břevno ještě Odey. Randers měli během první půle více příležitostí, do kabin se ale odcházelo za bezbrankového stavu.

Jenže jen čtyřicet sekund po rozehrání druhého poločasu Jablonec inkasoval. Kamara dával do jabloneckého vápna zpětnou přihrávku podél brankové čáry na Hammershoye, který z blízka prostřelil Hanuše – 1:0!

S Jabloncem bylo ještě hůře za dalších sedm minut. Do vápna odcentroval z naší levé strany Kehinde, a stoper Kubista si při hlavičkovém souboji s Kamarou srazil míč nešťastně do vlastní sítě – 2:0.

Češi se až na zbrklé a nepřesné zakončení Holíka na více nezmohli, kouč Rada sáhl k výměně útočníků, Doležala nahradil Čvančarou.

Jablonec poprvé v druhém dějství zahrozil v 68. minutě po technické střele Holíka, která těsně minula šibenici Randers! Poté si navedl míč do šance střídající Čvančara, jenže nejlepší moment k zakončení prováhal a následné zakončení mu dánská obrana zablokovala. Náš tým se v těchto minutách tlačil před branku soupeře a v 73. minutě byl odměn. Po rohovém kopu snížil přesnou hlavičkou střídající Čvančara – 2:1!

Jablonec byl náhle ve hře a bušil do obrany Randers. Před brankářem Carlgrenem vzniklo několik ošemetných situací, žádnou ale jablonečtí fotbalisté nepřetavili ve druhou branku. V 78. minutě měli naši fotbalisté kopat penaltu, Kratochvílovu střelu rukou zasáhl Marxen, ač se Jablonečtí hodně zlobili, hlavní arbitr pokutový kop nenařídil! Spravedlnost ale nebyla slepá, sedm minut před koncem dloubl míč za obranu kapitán Hübschman, Miloš Kratochvíl se kličkou zbavil brankáře a do odkryté branky vyrovnal na 2:2!

V nastaveném čase byl nejdříve za faul v přerušené hře vyloučen domácí Odey. Toho o dvě minuty později následoval na cestě do kabin i stoper Kubista, který hasil za cenu druhé žluté karty únik Lauengorga u postranní čáry. Vyhrocené emoce v závěru zápasu už ale na konečné remíze 2:2 nic nezměnily.