Aktualita
18
březen
2017

Blanka Pěničková na Střelnici!


Jablonecká rodačka Blanka Pěničková začínala s fotbalem v našem regionu a po přestupu do pražské Slavie získala spoustu trofejí. V neděli dorazí na Střelnici a stane se patronkou utkání proti Jihlavě.

Během dlouhé a úspěšné kariéry se stala oporou Slavie a také české reprezentace. V národním dresu nastoupila k 44 utkáním a vstřelila sedm branek. Slavii dovedla jako kapitánka k několika mistrovským titulům a zahrála si také prestižní Ligu Mistryň UEFA.

S fotbalem Blanka Pěničková začínala v Železném Brodě a Zásadě, poté pokračovala v dívčím týmu Jablonce a v roce 1998 přestoupila do Slavie. "Fotbal mě bavil od mala a baví dodnes. Za celou dobu nepřišla chvíle, kdy bych byla otrávená na fotbal. Fotbal je zkrátka součástí mého života," říká Blanka Pěničková v rozhovoru, který najdete v zápasovém bulletinu.

Návštěva nejslavnější jablonecké fotbalistky právě v neděli při utkání s Jihlavou nebude náhodná. Po zimním restartu ženského úseku u FK Jablonec totiž právě v neděli proběhne první nábor do dívčích týmů a přípravek. "Fotbal je vůbec nejkomplexnější sport. Má to v sobě všechno, člověk se tam také naučí, jak se chovat v kolektivu, najdou se nějaké kompromisy a pravidla chování ve společnosti," přidává další důvod, proč se dát na fotbal, zkušená fotbalistka.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.