Article image

Naposledy na Střelnici, v neděli dorazí Teplice

Team logo Team logo
FK Jablonec FK Teplice
0:2
FORTUNA:LIGA, 18. kolo ne 12. 12. 2021, 15:00
Reportáž

Radův tým se po pátečním ranním návratu z Rumunska nyní musí rychle přeorientovat zpět na ligovou soutěž. Už v neděli se půjde letos naposledy na střelniční vrch, kam dorazí předposlední Teplice.

Také fotbalové Teplice se nemohly v úvodu sezony vyklestit ze suterénu ligové tabulky. Výsledkovou mizérii se na konci září snažili vyřešit tamní funkcionáři změnou trenérů, odvolaného Kučeru nahradil u kormidla sklářů Jiří Jarošík. Bývalý reprezentant na severu Čech působil už coby žák, navíc je z nedalekého Ústí, takže má k místnímu regionu vztah. „Držíme se naší filozofie, že k nám chceme přilákat ikony, které tu už něco odvedly a mají k teplické kopané vztah,“ oznámil po jmenování nového trenéra teplický ředitel Rudolf Řepka. Jarošík možná i proto podepsal na Stínadlech hned tříletý kontrakt, který platí i v případě sestupu. Nový vítr měl do teplické kabiny spolu s příchodem nového kouče přinést i jeho asistenti, někdejší hráč Teplic Tomáš Hunal a trenér brankařů Petar Aleksijević. Cíl byl zřejmý, dostat Teplice ze sestupových i barážových míst.

Jenže Teplice i s novými trenéry prohrály všech sedm dalších zápasů a trenér Jarošík měl o čem přemýšlet. „Počítal jsem s tím, že to bude náročné a těžké, ale až takhle, to ne. Dle stále doufám, že se to změní. Snad nebudeme stále jen prohrávat a že se nad Teplicemi třeba zase rozsvítí sluníčko,“ smutnil nový teplický kouč po porážce 0:3 na Slavii.

Zmiňované sluníčko se nad Stínadly ukázalo o minulém víkendu. Ač doma v důležitém zápase se Zlínem prohrávali, stihli Fastavu nasázet během půl hodiny čtyři branky a Jarošík se mohl poprvé v teplickém angažmá radovat z vítězství i prvních bodů po výhře 4:1. „Bylo to velké vítězství pro naše fanoušky. Ale musíme v takových výkonech pokračovat a ona ta odměna přijde. Doufám, že nás výhra nakopne. Nesmíme se koukat teď kolem sebe, kde jsme my a kde jsou ostatní týmy kolem nás. Zbývá stále hodně zápasů, ve kterých lze získat ještě dost bodů,“ říká přes nedělní bitvou trenér Jarošík, jehož tým se konečně odpoutal od poslední příčky ligové tabulky. „V srpnu se nám povedlo Jablonec porazit, doma jsme hráli dobře, tak uvidíme, jak to bude teď. Jablonec má nějaké výpadky, zranění a bude po zápase Konferenční ligy. Ale víte, jak to je, záleží na momentálním nastavení hlavy,“ říká před nedělním zápasem na Střelnici teplický útočník Jakub Mareš.

Jablonec se v pátek nad ránem vrátil z poslední evropské bitvy v rumunské Kluži, kde bohužel na postup ze skupiny nedosáhl. Radův tým musí nyní dobře zregenerovat a připravit se na další důležitou ligovou bitvu. Našemu kouči budou tentokrát v neděli chybět obě křídla, Václav Pilař a Tomáš Malínský, kteří pykají za vyloučení v předchozím zápase na Bohemians.

Oba nedělní soupeři si před týdnem zvedly náladu v ligové soutěži, protože utnuly své dlouhotrvající série bez vítězství. Jablonec ukončil šňůru na hřišti Bohemians a v Ďolíčku vydoloval třetí výhru v sezoně, Teplice si připsaly v sezoně teprve druhé vítězství, to první jejich fotbalisté vybojovali právě nad naším Jabloncem v polovině srpna. Tehdy se Radův tým vrátil z kvalifikace o Evropskou ligu ze skotského Celticu a na Stínadlech prohrál nejtěsnějším možným rozdílem po gólu Krunerta 0:1.

Jablonecká Střelnice hostí v posledním zápase roku vzájemný 52. zápas mezi Jabloncem a teplicemi. Z těchto soubojů 19 ovládl Jablonec, hned 18 duelů skončilo remízou a 14 zápasů vyhrály Teplice. Jubilejní 300. zápas v české lize může odehrát náš nejzkušenější hráč a kapitán týmu Tomáš Hübschman.


Utkání začíná v neděli 12. prosince od 15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Petřík - Vlček, Hurych

Delegát: Vidlák, Trčka


Author Jan Bendl
Sdílet článek