Drchal se těšil na Spartu, ta mu ale pořádně zhořkla

FK Jablonec AC Sparta Praha
1:5
FORTUNA:LIGA, 4. kolo so 12. 8. 2023, 18:00

Útočník Václav Drchal vstřelil po svém přestupu ze Sparty za Jablonec svůj první ligový gól. Radost z něj ale měl pramalou. Jablonec totiž úřadujícímu mistrovi doma podlehl nečekaně vysoko 1:5.

První poločas byl z naší strany doslova žalostný.

Nehráli jsme dobře. Není přeci možné, aby nám soupeř chodil pětkrát sám na brankáře. Soupeři jsme nechali hrozně moc prostoru. Měli jsme se stáhnout a zbytečně nevystupovat.

Jaké to je, prohrávat o poločase o pět branek?

Co k tomu říct, hraje se to pak špatně. Člověk si říká, aby to neskončilo ještě hůř.

Prý jsi byl na zápas proti svému bývalému klubu hodně natěšený.

Před zápasem jsem se hrozně těšil. Jenže po nějakých pětadvaceti minutách bylo vlastně hotovo.

Dal jsi jediný gól Jablonce, navíc do sítě svého bývalého klubu. Jaké to je?

Gól mě potěšil, ale to je tak všechno.

Co se dělo o poločase v kabině?

Byl tam nějaký křik a emoce. Řekli jsme si, že to chceme aspoň nějak solidně dohrát.

Pomohl po poločase příchod zkušeného Tomáše Hübschmana do středu hřiště?

Bylo vidět, že má vůdčí schopnosti. Nějak nás srovnal. Určitě to bylo ku prospěchu.

Druhá půle už byla mnohem vyrovnanější.

První poločas nám to nefungovalo. Druhý už jsme hráli jinak. Sparta asi i trochu zvolnila a od nás to bylo trochu lepší.

Letenští na Střelnici udělali osm změn v sestavě mezi důležitými zápasy s Kodaní. Překvapilo vás to?

Sparta má kvalitní hráče i na lavičce, v tom bych problém neviděl. Možná to bylo ještě těžší, kdyby nastoupili v plné sestavě.