Martin Doležal
67’
Tomáš Ladra
84’

Jablonec zvládl i poslední nelehký zápas na Hané, odkud si veze přesvědčivé vítězství 3:1, díky dvěma gólovým hlavičkám útočníka Doležala a jedné trefy Ladry z pokutového kopu.

V posledním duelu podzimní sezony scházel trenéru Radovi vykartovaný útočník Schranz, nejen kvůli tomu sáhl hlavní kouč do sestavy. Na kraji obrany se místo Podaného představil Krob, pravého křídelníka hrál Pleštil a Ladra se stáhl k Považancovi do středu záložní formace.

Naši hráči začali na Hané aktivně, po Pleštilově zpětné přihrávce se nedohodl Ladra s Považancem, kdo z nich v dobrém postavení zakončí a bylo po šanci. V 6. minutě po domácím autovém vhazování se k míči dostal překvapivě na středu hřiště před vápnem Pilař, s ničím se nepáral a parádní prudkou polovysokou ranou donutil brankáře Mandouse u tyče k prvnímu skvostnému zákroku zápasu.

Domácí poprvé vážněji zahrozili po dvaceti minutách hry, křížná střela Gonzaleze skončila decimetry vedle naší tyčky. Chvíli poté vyzkoušel stejný hráč Sigmy pozornost Hanuše ze střední vzdálenosti. Ve 24. minutě přišel z naší pravé strany do šestnáctky střílený centr Vepřeka, Chytil ve vápně přehlavičkoval Zeleného a domácí šli po jeho prudké a přesné hlavičce do vedení 1:0!

Hanáci měli brzy i další dobrou příležitost, Yunis ani Houska ale nedokázali během jedné akce prostřelit těla blokujících hráčů v zelenobílých dresech. Ve 36. minutě zacentroval z levé strany do vápna soupeře Krob, ve vápně našel přesně hlavu nehlídaného Doležala, který třetí brankou v sezoně vyrovnal na 1:1!

Jen o dvě minuty později mohli domácí opět zvrátit stav na svou stranu, jablonecká obrana byla nachytána v nedbalkách, když nechala po centru Breiteho zcela volného Gonzaleze, ten naštěstí pro naše barvy hlavou zamířil nad jabloneckou branku.

Olomouc o přestávce vystřídala hned dvojici hráčů. Druhý poločas ale začal v tlaku Jablonec, nedříve Pilařovu šanci stačil vyrazit brankář Mandous, po následném Krobově centru hlavičkoval Doležal do břevna! Olomoučtí se ze sevření našich barev dostali pět minut po obrátce, Falta ale střelu před hranicí vápna poslal decimetry vedle tyče. Jablonec kontroval akcí po dvou hlavičkách, Doležal přiťukl Zelenému, ten ale míč trkl vedle Mandousovy tyče.

Na Andrově stadionu se pak hrálo nahoru dolů, Jablonec zazdil rychlý brejk v přečíslení po nepřesné přihrávce Považance, domácí úprk Nešpora přerušil obranným zákrokem stoper Martinec.

V 65. minutě chtěl Zelený v pokutovém území zacentrovat, míč se otřel o ruku Sladkého, rozhodčí tak neváhal ani po konzultaci s VAR nařídit pokutový kop. Míč si na značku penalty postavil Ladra a se štěstím propálil Mandouse, který si na míč sáhl, ale v cestě do branky mu naštěstí nezabránil – 1:2!

A to nebylo z naší strany ještě vše. Doležal vysunul skvostnou dalekonosnou přihrávkou do zakončení Ladru, jenže ten si míč v rozhodující moment před zakončením příliš ukopl od kopaček. Jablonec to ale dlouho mrzet nemuselo, sedm minut před koncem odcentroval při naší další akci Ladra tísněn od rohového praporku, míč si ve vápně našel Doležal a druhou gólovou hlavičkou v zápase zvýšil na 1:3!

Jablonec zkušeně odehrál i závěr zápasu a vítězstvím v Olomouci utnul její sérii bez porážky, naopak náš tým neprohrál sedm zápasů v řadě a z Hané si třetí výhru ze hřiště soupeře v sezoně.