so | 16.3.2019 | 15:00 hod. | Uherské Hradiště

Hološko

Rezek
U

Necelé čtyři tisícovky diváků se na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti branky v souboji Slovácka s Jabloncem nedočkalo.

Totožnou základní jedenáctku jako s Teplicemi vyslal do posledního boje před reprezentační přestávkou v Uherském Hradišti náš lodivod Petr Rada. To domácí kouč Martin Svědík udělal oproti poslednímu zápasu dvě změny, do hry zařadil Reiberka a Diviše.

První v zápase zkoušeli zakončit Jablonečtí, odražený balon za vápnem napálil bez přípravy Břečka, bohužel jen na tribunu. Domácí odpověděli v osmé minutě, to se k centrovanému balonu nedostal brankář Hrubý, ale osamocený Navrátil naštěstí z vápna nepropálil houštinu těl blokující jeho střelu. V 11. minutě zacentroval od pravé lajny Trávník přesně na hlavu nevysokého Vatajela, který umístil svou hlavičku jen do středu branky, kde stál připravený Trmal. V dalším průběhu hry si navedl míč na střed hřiště exslovácký Trávník, svou obávanou střelu poslal jen do domácího kotle na tribunu za brankou. Pak šancí i vzruchu ubylo, tedy až do 37. minuty, kdy po kombinační akci vysunul Kalabiška Zajíce, brankář Hrubý proti domácímu útočníkovi dobře vyběhl a jeho zakončení lapil! V nastaveném čase prvního poločasu předvedl dravý únik z křídla do domácího vápna Sobol, ale jeho přihrávku dokázala domácí obrana v čele s brankářem Trmalem odvrátit.

V úvodu druhé půle se nejdříve zastřeloval domácí Daníček, vzápětí na opačné straně Acosta. Nehrál se bůh ví jaký fotbal, Jablonečtí sice měli míč častěji v držení, ale do výraznějších šancí se nedostávali. Až v 65. minutě rozkmital domácího obránce Reinberka Acosta, ale míč poslal mimo prostor Trmalových tyčí. V 68. minutě zacentroval do domácího vápna Holeš, míč se nadvakrát dostal k Doležalovi, ale jablonecký útočník poslal v pádu míč vedle vzdálenější tyče. Na hřiště se postupně dostali i Kratochvíl a Jovović.

Tři minuty před koncem mohli rozhodnout domácí. Navrátil zatáhl míč do vápna a zacentroval na Jurošku, ten rybičkou prudce hlavičkoval na bránu a jen díky famóznímu reflexnímu zákroku našeho brankáře zůstalo u bezbrankového stavu! Na bezbrankovém stavu už nic nezměnily ani dva nesmělé a nepřesné pokusy Jovoviće.

JAB Soupiska

Náhradníci