Břízky ČFL skupina B, 8. kolo

1
3

FK Pardubice

Naše rezerva nedokázala potvrdit výhru z minulého kola v České Lípě. V domácím duelu s béčkem Pardubic rozhodl o třech bodech pro východočechy dvěma góly čtvrt hodiny před koncem pardubický Pandula.

V úvodu zápasu zahrozili Pardubičtí, ale prudká hlavička kapitána Koukola po rohu šla mimo a s dalšími ošemetnými situacemi si dokázal poradit brankář Kotlín. Jablonci se povedla gólová akce hned v 19. minutě zápasu, kdy Romagnoli vysunul útočníka Velicha a ten střelou k tyči poslal domácí do vedení 1:0! Jablonec mohl náskok navýšit Breda, který dostal do vápna pěkný pas od Successe, jenže ani nadvakrát nepřekonal pardubického brankáře Šmída. Success brzy poté přihrával znovu pod sebe na neobsazeného Evžena Malého, jenže před ním předvedl skvělý obranný zákrok pardubický Suleiman.

Východočeši přečkali šance domácích a znovu se začaly připomínat. Pandula se skvěle uvolnil před naším vápnem, ale střelu mu stihl brankář Kotlín nohou vykopnout. Ve 38. minutě však poslal Halda z naší pravé strany ideální centr do vápna, kde hlavou srovnal v dobrém náběhu neobsazený Zarate na 1:1.

V druhém poločase se dlouho na vážnější ohrožení jedné z branek čekalo. Diváky tak alespoň bavil svými průniky po levé straně Makanjuola Success. „On je zajímavej hráč. Ale my bychom potřebovali, aby nám dal ale i nějaký gól nebo ho připravil. To mu zatím trošku chybí k tomu, aby se posunul trošku dál. Kdyby to bylo krasobruslení, tak bych mu dal šestku,“ dodal na adresu Successe trenér jabloneckého B-týmu Vomáčka.

Jablonec se do vážnějších šancí nemohl dál propracovat. Breda z trestného kopu mířil vedle a útočníkovi Velichovi zase chyběl větší klid v zakončení. Čtvrt hodiny před koncem tak rozhodl o třech bodech pro Pardubice dvěma góly Pandula. Nejdříve mu k tomu pomohl šťastný odraz před naším vápnem, po kterém jeho tečovaná střela zapadla přesně k tyči jablonecké branky na 1:2. Jen o minutu později si Pandula znovu navedl míč na obránce Hanzlíčka a ranou pod břevno dal na 1:3!

Jablonci se už nepovedlo dostat do zápasu, ač si vytvořil příležitosti po akcích Velicha a hlavičce stopera Huška. Trenér Vomáčka tak musel zkousnout domácí porážku. „Prohra mrzí. Nějaké šance a pološance jsme si vytvořili. Vedli jsme, ale je hrozná škoda, že dostaneme takové góly. První přišel z prostoru, kde dva naši stopeři nechají dva volné hráče, to se nesmí stávat. A druhý dostaneme, když hosté vhazují aut na sto metrech od naší branky. Druhý gól utkání rozhodl, paradoxně to bylo v momentu, kdy jsme otupili hru Pardubic. Bohužel, ten zápas jsme nezvládli. Pardubice jsou fotbalové, daly tři branky, proto vyhráli zaslouženě. Musíme tu porážku hodit za hlavu a připravit se na další zápas. Některé naše výkony nebyly úplně optimální. Ale je také potřeba říct, že nastoupili i kluci, kteří třetí ligu hráli poprvé nebo podruhé. Teprve se s tím seznamují, ale to rozhodně není naše omluva. Utkání jsme si prohráli svojí nedisciplinovaností v obranné fázi,“ hodnotil domácí porážku trenér naší rezervy Benjamin Vomáčka.