Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty Chance Liga, 7. kolo

1.FC Slovácko

FK Jablonec

Před reprezentační pauzou Jablonec bere další plusový bod z půdy Slovácka. V zápase kdy každý chvilku tahal pilku měl Jablonec nakonec více příležitostí, ale žádná využita nebyla a tak se zrodila bezbranková remíza.

Po vítězném zápase na Bohemians udělal kouč Kozel jedinou změnu, Polidara nahradil Souček. V samém úvodu viděli diváci v Uherském Hradišti dvě nepřesné zakončení, hlavička domácího Kohúta mířila vedle, stejně jako na druhé straně střely našich Slováků Hollého a Nebyly.

Poté začal být více nebezpečný Jablonec. Ve 13. minutě si kapitán Tekijaški narazil s Hollým, jenže v zakončení nebyl přesný, následný odražený míč se dostal k Puškáčovi, který ale z otočky bohužel netrefil prostor branky. Po dvaceti minutách hry utekl na pravé straně všem agilní rychlonožka Kanakimana, jeho následný centr si Kohút srazil v krkolomné pozici těsně nad vlastní břevno!

Jablonec si musel dávat pozor především na nebezpečné centrované balony domácích, při nich hrozil zejména vysoký Krmenčík. Kohútovu střelu z úhlu zase stačil srazit dobrým obranným zákrokem pozorný Hollý. Ve 38. minutě napřáhl před naším vápnem k parádní ráně Blahút a Jablonec zachránilo břevno Hanušovy branky!

Tři minuty po změně stran našel Nebyla z rohového kopu na první tyči Martince, jenže ten umístil v tutovce prudkou hlavičku těsně vedle domácí tyčky! Slovácko oplatilo podobnou mincí, po rohovém kopu Krmenčík křížnou střelou těsně minul naši tyč. Úvod druhé půle byl opravdu záživný, jablonecký Souček našel z pravé strany ideálním centrem na malém vápně hlavu Puškáče, jenž zamířil jen do míst, kde stál připravený brankář Heča! Domácí gólman poté dokázal vyrazil i prudké zakončení Kanakimany. V další akci jabloneckých barev Kanakimana vybídl zády k bráně k ráně Nebylu, ale Heča stačil jeho pokus u tyče vyrazit na roh. Sedmnáct minut před koncem napálil padající míč v šestnáctce skvěle Puškáč z první, ale Heča předvedl famózní reflex a míč dokázal vytěsnit a ten doskákal těsně mimo tyčku Slovácka!

Jablonečtí soupeře do větších šancí v průběhu druhé půle vůbec nepustili a tak se z duelu těchto týmů zrodila bezbranková remíza.

1.FC Slovácko

B 29 Heča