Puškáč
65’
Alegue
67’

Trenér Luboš Kozel složil do posledního zápasu v Itálii sestavu Fendrich - Hurtado, Tekijaški, Martinec - Slávik, Beran, Nebyla, Polidar - Kanakimana, Hollý, Fortelný. Od začátku zápasu jsme aktivně napadali, na což apeluje také nový trenérský tým. A přineslo to hned své ovoce. V první minutě zápasu narušoval rozehrávku soupeře Fortelný, stoper chyboval a Fortelný svůj únik zakončil přesnou střelou - 1:0.

Také v dalším průběhu prvního poločasu byla aktivita na naší straně a snažili jsme se prokombinovat do obrany soupeře. Pomohlo nám k tomu také několik rohových kopů, které Wackeru nadělaly problémy, ale branka ze série rohů nebyla.

Hosté se pokusili o rychlý brejk v dobrém počtu hráčů, ale naše defenziva si poradila na jedničku. První střelu na branku pak Wacker zaznamenal ve 21. minutě, kdy se soupeř dostal k zakončení z dálky, ale Fendrich byl včas na správném místě. O chvílí později byl blízko druhému gólu Fortlený, ale jeho pokus z vápna mířil do tyče.

Ve 28. minutě z preventivních důvodů střídal Hurtado po souboji a jeho místo zastoupil Souček. Do dobré pozice se snažil dostat Kanakimana, když dostal hezkou přihrávku za obranu, ale nevídanou rychlost předvedl stoper chybující u první branky a Bennyho odzbrojil.

Ve 34. minutě jsme zahrávali další rohový kop. Nebyla poslal přesný centr do místa, kde byl Souček, ten míč prodloužil na Tekijaškiho, který se nemýlil a hlavou poslal Jablonec do vedení 2:0.

Ve 39. minutě napadali rozehrávku soupeře Kanakimana s Hollým a druhý jmenovaný se zmocnil míče a z vápna procedil míč skrz vyběhnutého brankáře až do sítě - 3:0.

Ve 44. minutě se dobře dostal za obranu Slávik, postupoval vstříc bráně a nechybělo málo, aby brankáře překvapil na přední tyči. V nastaveném čase prvního poločase pak Nebyla zahrával rohový kop, který si na zadní tyči našel Hollý a vsítil zblízka míč i sebe do brány - 4:0.

Do druhého poločasu jsme naskočili s několika změnami v sestavě: Hanuš - Cedidla, Tekijaški, Souček - Slávik, Vakho, Beran, Polidar - Alegue, Puškáč, Fortelný.

Od začátku druhé poloviny zápasu byla aktivita i držení míče na naší straně, ale nedařilo se nám dostat míč do sítě, z úhlu to zkoušel Polidar ze hry, následně i z volného kopu. V 63. minutě pak Fortelný kombinoval na levé straně vápna a bodlem propálil gólmana střelou na zadní tyč - 5:0.

O dvě minuty později rozehrával standardku Alexis s Fortelným, po přiťuknutí na Fortelného přišel centr do vápna, kde si míč našel Puškáč a hlavou se opět nemýlil - 6:0. Fortelný tak ke dvěma gólům přidal i asistenci.

O chvílí později byl v dobré pozici Polidar, našel ještě Alexise, který si počkal na pohyb brankáře a zkušeně zavěsil k tyči - 7:0.

V 70. minutě jsme střídali, Polidar a Beran šli ze hry, nahradili je Velich a Melka. Naše aktivita nepolevovala a pořád jsme se snažili tlačit do zakončení. Možnosti měli Puškáč, Velich a Fortelný. I přes další šance se již výsledek neměnil a soustředění v Itálii jsme zakončili vysokým vítězstvím 7:0.

„Jsem rád, že jsme dali góly a že góly dali i další hráči, kteří to potřebují pro svoje seběvědomí. Byla tam pasáž po prvním gólu, asi dvacet minut, kdy jsem nebyl spokojený. Hráli jsme pomalu, profesorsky, bez pohybu a všechno nám dlouho trvalo. Druhý a třetí gól pak zápas rozhodl a dostal nás do většího klidu. Ve druhém poločase si myslím, že to bylo v pořádku od začátku, hrálo se na jednu bránu. Určitě nás to neprověřilo, ale na závěr soustředění je dobře, že jsme odehráli ještě zápas a hráčům by toho mohlo pomoct,“ komentuje poslední přípravné utkání na soustředění trenér Luboš Kozel.