Stadion Střelnice Přípravná utkání, přát.

4
1

AC Sparta Praha B

V 9. minutě Alegue obral o míč sparťanského kapitána Jedličku a z úhlu mířil na hostující svatyni, ale střelu k tyči mu skvěle vykopl brankář Rodriguez. O dvě minuty později předvedli Jablonečtí dobrý presink a donutili hosty k chybě v rozehrávce, jenže střely nováčka Schánělce a obránce Součka brankář Sparty parádně zneškodnil. Poté zahrozili prvně i Pražané, ale centr Michla nedokázal ve vápně Šiler dobře trefit. Ve 25. minutě diváci tleskali krásné akci, Nebyla našel dlouhým pasem rozeběhnutého Alegueho, ten si míč elegantně zpracoval, jenže v zakončení nastřelil jen tyč sparťanské branky!

Rezerva Sparty měla příležitost po tečované střele Okekeho, která skončila nad břevnem. Ukazatel skore se tak prvně měnil až ve 34. minutě. Záložník Nebyla dostal na levé straně hřiště dost prostoru, zasekl míč a pěknou střelou ke vzdálenější tyči poslal Jablonec do vedení 1:0.

Ve 38. minutě přihrával míč z levé strany do šestnáctky Tchanturishvili, na malém vápně si míč parádně zpracoval Alegue a umístil ho pod břevno na 2:0!

Do poločasu zaměstnal letenský tým ještě Nebyla, který z trestného kopu mířil do šibenice, ale brankář Rodriguez se pěkně proletěl vzduchem a stačil zakročit. V nastavení první půle se opět předvedl rozjetý Alegue, utekl po pravé straně a po jeho přihrávce zvýšil na 3:0 střelou do horní části branky opět Nebyla – 3:0!

V úvodu druhého dějství se dvakrát držel za hlavu Tchanturishvili, protože spálil dvě velké příležitosti. Po jedné z nich pálil ještě prudce, leč pár decimetrů vedle aktivní středopolař Beran. Trenér Kozel po šedesáti minutách hráče prostřídal a ke slovu se dostali i Letenští. Tvrdou střelu Michla ztlumil ve svém těle střídající brankář Fendrich.

Skore se znovu měnilo až v 71. minutě po akci střídajících hráčů. Dobrý balon podél autové čáry dostal Kanakimana, jeho následný ideální centr zužitkoval prudkou hlavičkou z malého vápna na 4:0 útočník Puškáč! O tři minuty později se gólu dočkali i Sparťané, dost prostoru dostal Šiler a prostřelil brankáře Fendricha na 4:1.

Do konce utkání už mířili jen nad branku Velich i Kanakimana. Jablonec tak zažil vítěznou generálku a už nyní vyhlíží sobotní mistrovské utkání 1. kola Chance ligy opět na Střelnici proti Mladé Boleslavi.

Trenér Luboš Kozel byl po zápase spokojen. „Jsem spokojený hlavně s prvním poločasem. Soupeř měl jednu šanci, my asi pět šest. Ještě jsem šli dvakrát sami na bránu. Dali jsme tři branky a s tím určitě spokojeni být můžeme. Druhá půle už neměla logicky takovou úroveň ani tempo. Nějaké věci ke zlepšení tam určitě byly. Máme některé hráče, kteří nebyli stoprocentně zdraví, u nich jsme nechtěli riskovat. Ti co nebyli stoprocentní, tak dnes nehráli a měli individuální program. To důležité přijde až příští týden proti Mladé Boleslavi,“ konstatoval jablonecký trenér.