Břízky FORTUNA ČFL B, 30. kolo

1
4

SK Zápy

V posledním zápase sezony prohráli hráči jablonecké rezervy doma v Břízkách s favorizovanými Zápy 1:4 a v konečné tabulce skončili na 13. příčce třetiligové soutěže.

V posledním klání sezony Vomáčkovi svěřenci čelili v Břízkách druhému týmu ČFL ze Záp. Narazily na sebe dva různé typy kopané. Běhavý jablonecký fotbal, leč s hodně nepřesnostmi a nedostatkem zkušených hráčů. Oproti tomu Zápy se zkušeným a vyspělým mančaftem, navíc s lídrem v obraně Dubnem, který dokáže tým dirigovat.

Hosté se v Břízkách prosadili hned po pěti minutách hry, kdy se po rychle rozehraném rohovém kopu míč dostal ve vápně ke Kolodezhnyiovi a ten poslal Zápy do rychlého vedení. O deset minut později hosté přidali druhou branku, to se míč snášel na malé vápno Jablonce, kde svůj důraz uplatnil Zoubek. V 18. minutě hosté rozebrali jabloneckou branku, na brankáře mířil znovu Kolodezhnyi, poradil si i s brankářem Kotlínem a dal už na 0:3. Nedůslednost jabloneckých hráčů potrestal znovu ve 38. minutě čtvrtou brankou Khrolenok a s domácími to vypadalo velmi špatně. Jablonci se v druhém dějství povedlo už jen korigovat na závěrečných 1:4. Čestný úspěch zaznamenal z penalty prudkou střelou pod břevno Adam Kubát.

Hosté tak v konečné tabulce ČFL končí druzí, jen s dvoubodovou ztrátou za Velvary. Jablonec se díky závěrečným čtyřem porážkám v řadě propadl až na třináctou pozici.

Vomáčkovi svěřenci si nyní dopřejí zaslouženou dovolenou a znovu se do tréninkového procesu zapojí začátkem června. V plánu mají soustředění v Harrachově. O detailech přípravy vás budeme informovat opět na klubovém webu.