Břízky FORTUNA ČFL B, 28. kolo

FK Jablonec

TJ Slovan Velvary

Statečný boj s vedoucím týmem soutěže z Velvar má za sebou rezervní tým FK Jablonec. Domácí v Břízkách dvakrát vedli góly Tomáše Kubína, ale hosté stačili otočit na 2:3 a upevnili si první příčku v třetiligové tabulce.

Jablonečtí se vedoucího týmu soutěže na svém hřišti nezalekli a v 10. minutě zápasu šli po pěkné akci na levé straně a přesné střele Tomáše Kubína do vedení 1:0. Jenže ve 23. minutě hostující Kott vystřelil po zemi z dvaceti metrů, brankář Reiner míč jen vyrazil a dobíhající Jakab zblízka střelou pod břevno srovnal na 1:1.

Na další branky se čekalo do závěru první půle. Jablonec si vzal vedení zpátky ve 42. minutě po nacvičeném signálu z rohového kopu. Po něm vznikl ve vápně Velvar zmatek a Kubín zblízka propálil vše na 2:1! „Takhle jsme to chtěli. Kluci šli zezadu, protože soupeř hraje zónu. Chtěli jsme, aby neviděli náš náběh a kluci pak tu situaci i dobře dohráli,“ potěšil gól po nacvičeném signálu trenéra Jablonce Benjamina Vomáčku.

Ani tentokrát ale domácím vedení dlouho nevydrželo, o dvě minuty později vyplaval mezi našimi stopery zcela volný Šustr a přesnou hlavičkou do šibenice srovnal na poločasových 2:2.

Do druhé půle nemohl nastoupit zraněný stoper Hušek, což byla další komplikace pro domácí tým. „Včera se nám zranil jeden stoper na tréninku a dneska při hře druhý. Ale naskočili jiní a potvrdili proč v našem kádru jsou,“ dodal Vomáčka.

Po třech minutách druhé půle ale hosté zápas úplně otočili zásluhou přesné střely Kotta, která skončila překvapivě u pravé tyče Reinerovy branky – 2:3. Záhy hosté znovu zahrozili dvakrát Jakabem, ten nejdříve trefil Reinerovu tyč a v druhé šanci přestřelil jabloneckou branku. Jablonec si žádnou větší šanci už vypracovat nedokázal a tak si Sokol Velvary odvezl domů tři body.

Jablonecký kouč Benjamin Vomáčka po porážce s favoritem ocenil své hráče. „Byl to statečný boj a vyrovnaný zápas. Kluci to odmakali a hráli výborně. Škoda jen těch laciných gólů. Z takovýchto nešancí, bychom inkasovat neměli. Dali jsme dva pěkné góly. Jeden po připraveném signálu. Všechno bylo dobře. Jenže vždycky když jsme dali gól, tak jsme brzy inkasovali. Hosté měli snad tři střely na bránu a dostali jsme z toho tři góly. Věděli jsme, že Velvary jsou hodně herní tým a připravili jsme se na to. Je to v podstatě nejlepší mančaft třetí ligy. O to víc mě mrzí konečný výsledek. Kluci do toho dali hodně sil,“ ocenil své svěřence trenér Vomáčka.

V dalším kole se naše rezerva vydá na pažit nedalekých Přepeř.