UMT Desná Přípravná utkání, přát.

FK Velké Hamry

2
5

Poslední přípravné utkání před odletem na herní soustředění odehrál Jablonec v nedaleké Desné. Na promrzlé umělé trávě porazil divizní Velké Hamry 5:2, velkým úspěchem však bylo, že se nikdo z účastníků zápasu nezranil.

Ač se hrálo až v době oběda, ve velkých mrazech byla umělá tráva v Desné stále tvrdá, zmrzlá a hráčům oběma týmů evidentně působila problémy. „Těžko se mi to hodnotí, protože to nemělo s fotbalem nic moc společného. Bylo to zmrzlé a my jsme rádi, že jsme to přežili. Chtěli jsme to odehrát, ale na tom terénu to bylo složité. Měl jsme o hráče strach, nechtěl jsem po nich, aby chodili do nějakých šprajců. Hrálo se ještě na menším hřišti a je pravda, že nám to moc nedalo,“ utrousil po zápase kouč Jablonce Radoslav Látal.

Jeho tým dospěl k výhře 5:2 po následujícím průběhu. V úvodu neproměnili své příležitosti oba naši útočníci Chramosta s Krulichem. Brankové skore zápasu otevřel až po dvaceti minutách hry Chramosta, který projevil klid v zakončení po přihrávce od Housky – 1:0.

Zanedlouho se za obranou Hamrů zjevil mladý Karban, jenže v šanci nezachoval chladnou hlavu. V jablonecké sestavě si první porci minut odbyl nováček, ofenzivně laděný Kanakiman. Ten nejdříve po přihrávce Polidara přestřelil břevno, další pokus mu chytil gólman a třetí střelu poslal mimo tři tyče. V závěru poločasu Chramosta přehodil míč šikovně za soupeřovu obranu, jenže Pleštil s Krulichem nedokázali skákavý míč dopravit do odkryté branky.

O poločase kouč prostřídal jedenáctky, celý zápas odehrál jen mladý obránce Karban. Navýšení skore se Jablonečtí dočkali čtyři minuty po změně stran, Drchal vymámil míč na chybujícím soupeři a Filip Souček zvýšil naše vedení na 2:0. Další gólovou radost zkazil Součkovi brankář soupeře, když perfektně vyrazil u tyče dobře kopnutý trestný kop.

Divizní tým se do hry dostal v 57. minutě zásluhou proměněné penalty Linkou, který skoroval i s pomocí tyče – 2:1. Jen o dvě minuty později ale vrátil Jablonci dvoubrankový náskok přesnou střelou k tyči Náprstek – 3:1. Gólman soupeře se poté prolétl vzduchem a nepustil za svá záda povedenou střelu z kopačky Tchanturishviliho. Dvacet minut před koncem vymyslel tutovku Kratochvíl pro Velicha, jenže ten šanci v gól neproměnil a soupeř trestal. V 73. minutě neměl po standardní situaci rozehrané nakrátko čistě svědomí náš mladý brankář Myška, když míč skončil u jeho tyče na 3:2.

V 77. minutě přidal další jabloneckou branku Gaši, který dravý průnik z levé strany zakončil střelou ke vzdálenější tyči na 4:2. O tři minuty později přidal přesnou střelou k tyči na 5:2 svůj druhý zásah v zápase Náprstek. Stejný hráč mohl s vypršením hrací doby zkompletovat i hattrick po nařízené penaltě, jenže při první exekuci sice skoroval, ale míče se dotkl dvakrát a při opakovaném pokusu míč brankář soupeře už za svá záda nepustil. Jablonec bral tedy ve zmrzlé poslední herní prověrce v Čechách výhru 5:2.

Jaký je další program našeho týmu před odletem? „Ještě v pondělí a úterý máme trénink a pak se pakujeme do Turecka. Vrátíme se konečně na přírodní trávu, protože tady jsou teď podmínky opravdu složité. Trénujeme na zmrzlém povrchu, sůl na to teď nereaguje, je to o zranění. V Turecku už chceme dělat herní věci, budeme to tam ladit a odehrajeme tam i generálku. Vrátíme se až týden před ligou,“ přibližuje následující dění kouč Radoslav Látal.

Jablonecký tým dnes posílil reprezentant Burundi Kanakimana, trenér Látal však věří, že do Turecka poletí i další nová jména. Něco se řeší a je ještě v jednání. Věřím, že ještě někdo nový s námi na soustředění do Turecka odletí. Kádr pro soustředění se trochu zúží, chceme vzít kolem 22 hráčů plus brankáře. Někteří kluci z béčka mě mile překvapili svou šikovností,“ uvedl po zápase s Velkými Hamry Látal.