UMT Satalice Přípravná utkání, přát.

FK Viktoria Žižkov

5
3

Ani druhý přípravný zápas proti druholigovému soupeři Jablonci nevyšel. Na umělé trávě v Praze Jablonečtí vedli proti Viktorii Žižkov, jenže pak naše obrana několikrát hrubě inkasovala a utkání skončilo naší porážkou.

Třetí přípravný duel v rámci zimní přípravy odehrál náš tým na umělé trávě v pražských Satalicích proti druholigové Viktorii Žižkov. Náš tým začal aktivně a do vedení šel po hezké kombinační akci, kdy Štěpánek adresoval dlouhý míč po lajně na Tchanturishviliho, ten vtipně z první uvolnil Drchala, který tvrdou střelou kolem brankářovy hlavy poslal Jablonec do vedení – 0:1.

Náš tým měl i další náznaky, ale kromě střely Chramosty těsně vedle mohl být gólman Žižkova poměrně v klidu. Druholigový soupeř si první velkou šanci vypracoval před půlhodinou hry, Voltr mířil přesně do horního růžku, ale Fendrich předvedl pěknou robinzonádu. Jablonec přesto brzy inkasoval, po rohovém kopu zůstal mezi stopery ve 29. minutě nehlídaný Kozojed a hlavou srovnal na 1:1.

Viktoria navíc ještě do poločasu otočila skore zásluhou další standardní situace, do jabloneckého vápna prolétl z naší levé strany dobrý míč, první hlavičku ještě Fendrich stihl vyrazit, ale na dorážku Voltra byl krátký – 2:1. Trenéra Radoslava Látala tyto momenty nadzvedly z lavičky. „Dostat dva góly po rohových kopech, to je síla. Střeďáci nám tam zaspali,“ lamentoval kouč Jablonce.

Našim barvám se nepovedl ani vstup do druhé půle. Po osmi minutách hry předvedli Žižkovští pěknou kombinační akci, na jejíž konci propálil vše Tregler (3:1). Za dalších pět minut zvýšil vedení domácích na 4:1 Štrombach.

Jablonec se z těžkého rychlého direktu oklepával až do druhého hromadného střídání. Poté v 68. minutě propálil domácího brankáře Krulich a snižil na 4:2. V 78. minutě poslal míč pěkně bez přípravy k tyči Hübschman a zdramatizoval na skore 4:3. Další šance zahodili Pleštil a Krulich. Když se Jablonec honil za touženým vyrovnáním, utekl v závěru po akci středem hřiště Sodoma a pojistil domácí vedení na 5:3.

Jablonecký trenér Radoslav Látal po zápase hořekoval nad inkasovanými brankami. „Vedli jsme, měli jsme nějaké šance, ale přišly dva góly po standardních situacích a ten zápas se pak začal úplně jinak vyvíjet. Konec už byl lepší, soupeř ale stále hrozil. Vše je to ale hlavně o přístupu. Když dostaneme tři góly po standardních situacích, je to nějaká vizitka hráčů. Je to o koncentraci a přístupu k tomu zápasu,“ uvedl po zápase Látal.

Náš lodivod vysvětloval absence některých hráčů, kteří ještě neodehráli v zimní přípravě ani minutu. „Hurtado přijel trochu později. Víme, že nemůže hrát na první zápas na Slavii. Má to celé trochu posunuté, dělá teď kondiční přípravu, kterou už má zbytek týmu za sebou. V sobotu už by se mohl zapojit do přípravného zápasu. Na nemocenské jsou stále Černák a brankář Hanuš,“ vysvětloval Látal.

Poslední herní test v tuzemském prostředí čeká jeho družinu tuto sobotu 20. ledna od 12 hodin v Desné proti Velkým Hamrům.